Moje życie to moja pasja

Manifest

Kreacja to jedno z najwspanialszych zajęć, jakiemu człowiek może poświęcić swój czas. Dodajmy – czas bezcenny, bo bardzo ograniczony. Wielu z nas wydaje się, że życie ma jakiś ukryty cel; magiczne znaczenie, które winniśmy zrealizować poprzez poświęcenie lub ciężką pracę nad sobą. Poniekąd tak właśnie jest, lecz prawdziwy sens istnienia zwykle wymyka się poza zasięg naszego zrozumienia.

Twórczość artystyczna jest czymś o wiele bardziej złożonym niż samo życie. Artysta wykracza bowiem poza sztywne ramy fizycznej egzystencji. Poprzez swoje dzieła stara się rozwinąć komunikację z innymi ludźmi – niewerbalną, na poziomie duchowym. Dlatego tak ważna jest forma oraz jakość artystycznego przekazu.

Nie ma znaczenia, co chciał przekazać autor, jeśli nikt nie jest w stanie tego zrozumieć. Wiele dzieł sztuki – szczególnie w dzisiejszych czasach – wydaje się nie stosować do powyższej zasady. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Nie siedzę w głowach innych twórców i nie wiem, po co tworzą dzieła tak groteskowe, że nikt nie potrafi ich pojąć.

Moim celem, jako autora, jest sprawne przekazywanie idei oraz wrażeń. Staram się docierać ze swoim przekazem bezpośrednio do umysłów i serc ludzi. Bo tutaj liczy się dobrze wykorzystany czas. Każda sekunda życia. Każda minuta, a tym bardziej godzina. Nie chcę marnować czyjegoś czasu, tak jak i nie chcę, by ktoś marnował moje bezcenne chwile.

Myślę, że stawiam sprawę jasno.Spodobało się? Podziel się z innymi:


Bywam też tutaj:

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: manifest, manifest artystyczny, manifest programowy, manifest literacki, manifest artysty, manifest wzór, manifest przykład, manifest pisarza, manifest grafika.