Adam Kucz obrazy

Surrealistyczne malarstwo Adama Kucza | Fot. Obraz nr 37 (fragment)

Adam Kucz – malarstwo surrealistyczne

Adam Kucz – artysta sztuk wizualnych zajmujący się głównie malarstwem, a w przeszłości również fotografią. Ze swojego bogatego życiorysu czerpie niezwykłą inspirację, przynoszącą pobudzające do refleksji owoce.

Choć jest to twórca początkujący, nieznany jeszcze szerszemu gronu – warto przyjrzeć się jego pracom. Świat przedstawiany w dziełach Kucza jest niepokojący. Muszę to zaznaczyć na wstępie, gdyż niektóre osoby mogą doznać silnego wstrząsu w kontakcie z obrazami tegoż artysty. To nie są śliczne obrazki malowniczych gór czy tropikalnych plaż, przynoszące na myśl zdjęcia z broszur turystycznych. Nie znajdziemy tutaj niczego, co zapewni poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Wręcz przeciwnie.

Kucz ukazuje nam otchłań ludzkiego umysłu i mroczne podszepty serca. A wszystko w oszczędnej formie skupionej na bezpośrednim przekazie egzystencjalnych dociekań. Jego wizje mogą okazać się niewygodne dla wielu ludzi. Ale czy sztuka ma być wygodna?

Malarstwo Adama Kucza

Sztuka powinna być przede wszystkim... mocna, emanująca wewnętrzną siłą – energią artysty przeistoczoną w dzieło zapierające dech w piersi. Tak przynajmniej ja to widzę. I tak odbieram obrazy Kucza.

Jego wizje wyrastają niejako spoza czasu; z mrocznej otchłani ludzkiego jestestwa oddzielonej od znanego nam świata zastępami onirycznych marzeń. Tajemnicze obiekty uwięzione w posępnej przestrzeni, zimne i niedostępne niczym głazy unoszące się w kosmosie.

Obrazy Kucza łączy zdumiewająca ekspresja form i kształtów, które – w moim osobistym odczuciu – zdradzają jakąś głębszą historię; uniwersalną, lecz nie do końca jeszcze obnażoną. Adam Kucz nadal szuka swojej ścieżki. Widać to wyraźnie, jeśli prześledzimy kolejne obrazy w porządku chronologicznym. Można to zrobić na stronie twórcy, do której odwiedzenia zachęcam.

Kilka przykładów przedstawionych poniżej to bardzo dobra próbka obecnych możliwości malarza.

W pracach Kucza pojawiają się wątki surrealistyczne, po części jako próba analizy ludzkiej egzystencji w świecie materialno-mentalnym, ale też jako poszukiwanie tożsamości artystycznej. Jest to z pewnością dobry sposób na rozpracowanie wielu filozoficznych dylematów, z jakimi zmagamy się każdego dnia my wszyscy.

Asymetria czasoprzestrzeni – wystawa

Jeśli masz ochotę lepiej zapoznać się z malarstwem Adama Kucza, 7 marca startuje pokaz jego prac w Osiedlowym Domu Kultury "Pod Lipami" w Poznaniu (os. Pod Lipami 108a). Zachęcam do odwiedzenia wystawy w dniach od 8 marca do 5 kwietnia 2018 roku, w godz. 11:00-19:00 od poniedziałku do piątku. Wstęp wolny. Wystawa pod bardzo intrygującym tytułem Asymetria czasoprzestrzeni.

Ja też tam będę.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej bloga o sztuce.

Autor: Wojciech Zieliński

Wojciech ZielińskiSpędzam sporo czasu na czytaniu o filozofii i psychologii, choć w rzeczywistości po prostu szukam pretekstu, żeby uniknąć zmywania kubków po kawie.

Zawsze chciałem pisać o rzeczach poruszających mnie osobiście. Największą frajdę mam wtedy, gdy mogę zgłębić jakiś fascynujący temat. Zwłaszcza że trzeba się nieźle napracować, by dojść do czegoś sensownego. A kiedy już dochodzę (tylko bez skojarzeń), chętnie dzielę się tym w Internecie. Z nadzieją, że komuś moje słowa pomogą...

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: adam kucz obrazy, adam kucz surrealizm, adam kucz malarstwo, adam kucz obrazy cena, adam kucz malarz, adam kucz, adam kucz galeria.