34 cytaty Dalajlamy (Tenzina Gjaco), które zmienią Twoje życie na zawsze

Cytaty Dalajlamy
Cytaty Dalajlamy dla Ciebie | Fot. Wikipedia

Dalajlama może naprawdę zmienić Twoje życie. Całkowicie. Cytaty, które znajdziesz poniżej, zostały wybrane przeze mnie właśnie w tym celu – aby pomóc Ci dokonać wielkiej, pozytywnej transformacji. Przeczytaj, a z pewnością uda Ci się dokonać rewolucji.

Osobiście uwielbiam inspirujące przekazy Dalajlamy. Nic dziwnego, że już kilka razy korzystałem z nich przy tworzeniu wpisów na tego bloga. Tym razem chciałem jednak przedstawić całkowicie wyjątkowy zbiór cytatów. Coś, co pozwoli każdemu człowiekowi osiągnąć szczęście.

Mądrości Dalajlamy, znajdujące się poniżej, są idealnymi wskazówkami na całe ludzkie życie. Ich wsparcie ułatwia zrozumienie samego sensu istnienia. Dzięki temu, każdemu człowiekowi – także Tobie – może żyć się znacznie lepiej.

Dalajlama – cytaty zmieniające życie

Oto trzydzieści cztery cytaty Dalajlamy, które kompletnie wywrócą do góry nogami Twój sposób myślenia. Po tej lekturze, nic nie będzie już takie samo.

Trudne sytuacje

Chociaż nie zawsze możesz uniknąć trudnych sytuacji, możesz zmodyfikować granicę swojego cierpienia, przez zdecydowanie, jak zareagować na daną sytuację.

Wewnętrzny spokój

Pielęgnowanie silnego, gorącego uczucia w stosunku do innych, automatycznie pobudza spokój umysłu. Pomaga usunąć wszelkie obawy lub niepewności, jakie możemy mieć, i daje nam siłę do radzenia sobie z napotkanymi przeszkodami. To jest głównym źródłem sukcesu w życiu. Ponieważ nie jesteśmy wyłącznie materialnymi istotami, błędem jest uzależnianie wszystkich naszych nadziei na osiągnięcie szczęścia, wyłącznie od rozwoju materialnego. Kluczem jest rozwijanie wewnętrznego spokoju.

Nie trać nadziei

Niezależnie od napotykanych trudności, od tego, jak bardzo bolesne jest doświadczenie, jeśli stracimy nadzieję, to dopiero będzie prawdziwa katastrofa.

Pomyśl o przyszłości

Jako ludzie żyjący dzisiaj, musimy rozważyć kwestię przyszłych pokoleń: czyste środowisko jest prawem człowieka takim jak inne. Jest zatem częścią naszej odpowiedzialności wobec wszystkich ludzi zapewnienie, by przemierzany przez nas świat był tak zdrowy, jeśli nie zdrowszy, niż my otrzymaliśmy go od poprzedniego pokolenia.

Czy uważasz, że nie jesteś ważny?

Jeśli myślisz, że jesteś za mały, aby uczynić różnicę, spróbuj spać w obecności komara.

Duchowość

Ci, którzy nie interesują się duchowością, nie powinni myśleć, że ludzkie wartości wewnętrzne ich nie dotyczą. Wewnętrzny spokój czujnego i spokojnego umysłu jest źródłem prawdziwego szczęścia i dobrego zdrowia. Nasza ludzka inteligencja mówi nam, które z naszych emocji są pozytywne i pomocne, a które są szkodliwe i powinny być kontrolowane lub eliminowane.

Szczęście

Musimy nauczyć się, jak pragnąć tego, co mamy, a nie mieć to, czego pragniemy. Tylko tak osiągniemy spokojne i stabilne szczęście.

Gniew nie jest dobrym wyborem

Gniew lub nienawiść są jak haczyk, na który rybak łowi rybę. Bardzo ważne jest, abyśmy nie zostali w ten sposób złapani.

Zdyscyplinowany umysł

Zdyscyplinowany umysł prowadzi do szczęścia, a niezdyscyplinowany umysł prowadzi do cierpienia.

Dobry przyjaciel

Dobry przyjaciel, który wskazuje na błędy i niedoskonałości oraz gardzi złem, zasługuje na szacunek, jakby ujawniał tajemnicę ukrytego skarbu.

Co jest ważne?

Starzy przyjaciele odchodzą, nowe znajomości się pojawiają. Tak samo jest z dniem. Stary dzień przechodzi, przychodzi nowy dzień. Ważną rzeczą jest uczynienie go znaczącym: znaczący przyjaciel lub znaczący dzień.

Szczęśliwy wszechświat

Nie wiem, czy wszechświat, z niezliczoną liczbą galaktyk, gwiazd i planet, ma głębsze znaczenie, czy nie, ale przynajmniej jest jasne, że my – ludzie, którzy żyją na tej Ziemi, stajemy przed zadaniem uczynienia życia szczęśliwym dla siebie. Dlatego ważne jest, aby odkryć, co przyniesie największy stopień szczęścia.

Co jest powodem Twojego cierpienia?

Całe cierpienie jest spowodowane ignorancją. Ludzie zadają innym ból w egoistycznym dążeniu do własnego szczęścia lub zadowolenia.

Spróbuj tego!

Starajmy się rozpoznać cenną naturę każdego dnia.

Udostępnij to!

Podziel się swoją wiedzą. To jest droga do osiągnięcia nieśmiertelności.

Tak, to jest to

Tylko rozwój współczucia i zrozumienia dla innych może przynieść nam spokój i szczęście, którego wszyscy szukamy.

Szukanie spełnienia

Ludzie wybierają różne drogi do spełnienia i szczęścia. Tylko dlatego, że nie idą tą samą drogą, co ty, nie znaczy, że się zgubili.

Problemy

Jeśli problem jest możliwy do rozwiązania, jeśli sytuacja jest taka, że możesz coś z nią zrobić, nie musisz się martwić. Jeśli problem nie jest możliwy do rozwiązania, nie martw się. Nie ma żadnych korzyści z zamartwiania się.

Wybierz to!

Bądź optymistą, czuj się lepiej.

Nie mów…

Poznaj dobrze wszystkie zasady, byś mógł skutecznie je łamać.

Cenne ludzkie życie

Każdego dnia, jak tylko się obudzisz, pomyśl: dzisiaj mam szczęście, że żyję, posiadam cenne ludzkie życie, i nie będę go marnować. Użyję wszystkich swoich sił, by rozwijać siebie, kierować moje serce do innych; by osiągnąć oświecenie dla dobra wszystkich istot. Zamierzam dobrze myśleć o innych, nie będę się gniewać ani źle myśleć o innych. Będę przynosił innym tak wiele korzyści, jak tylko jestem w stanie.

To prawda

Łyżka nie może posmakować żywności, którą podaje do ust człowieka. Podobnie głupi człowiek nie może zrozumieć mądrości mędrca, nawet jeśli się z nim identyfikuje.

Zajrzeć do wnętrza

Nigdy nie zdobędziemy spokoju w świecie zewnętrznym, dopóki nie będziemy go mieli w sobie.

Planeta Ziemia

Ponieważ wszyscy dzielimy tę samą planetę Ziemię, musimy nauczyć się żyć w harmonii i pokoju ze sobą oraz z naturą. To nie jest zwykłe marzenie, ale konieczność.

Wielkie szczęście

Pamiętaj, że czasem nieotrzymanie tego, czego pragniesz, to wspaniały łut szczęścia.

To jest potwierdzone

Nasze starożytne doświadczenia potwierdzają pod każdym względem, że wszystko jest połączone ze sobą, jest nierozłączne.

Trochę ciszy

Czasem człowiek tworzy dynamiczne wrażenie przez powiedzenie czegoś, a czasem tworzy ogromne wrażenie przez milczenie.

Przemoc?

Poprzez przemoc można „rozwiązać” jeden problem, ale dać początek innemu.

Tolerancja

W praktyce tolerancji wróg jest najlepszym nauczycielem.

Zdobądź siebie

Zwyciężyć samego siebie jest większym zwycięstwem niż pokonanie tysięcy innych ludzi w bitwie.

O szczęściu

Szczęście to nie jest coś gotowego. Powstaje z osobistego działania.

Popełniłeś błąd?

Gdy zdajesz sobie sprawę, że popełniłeś błąd, natychmiast podejmij kroki w celu jego poprawienia.

Prawie niemożliwe

To bardzo rzadkie lub prawie niemożliwe, że jakieś zdarzenie może być negatywne ze wszystkich punktów widzenia.

Cel życia

Naszym głównym celem w tym życiu jest pomaganie innym. A jeśli nie możesz im pomóc, przynajmniej nie krzywdź ich.