Zmysłowe prace Audrey Kawasaki

Audrey Kawasaki

Poznaj wspaniałe malarstwo Audrey Kawasaki | Fot. Instagram

Audrey Kawasaki jest japońsko-amerykańską artystką mieszkającą i pracującą w Los Angeles. W swoich pracach przedstawia zazwyczaj młode kobiety, malując je w niezwykle wyrazisty i zmysłowy sposób. Ewidentnie dostrzegamy tutaj wpływ mangi oraz secesji (art nouveau).

Dzieła Audrey Kawasaki wydają się wewnętrznie sprzeczne. Są bowiem zarówno niewinne, jak i erotyczne. Wizualnie atrakcyjne, ale i niepokojące. Łączą naturalną fakturę drewnianych paneli z delikatnością kobiecego piękna.

Nie da się ukryć, że prace Audrey Kawasaki wywołują wiele niespodziewanych emocji. Rozgrzewają wewnętrznie, uwodząc i skłaniając do myślenia o najsubtelniejszych sferach ludzkiego życia. Obserwator zostaje niejako przykuty do obrazu i zniewolony. Na szczęście w dobrym tego słowa znaczeniu.

Malarstwo Audrey Kawasaki

Audrey Kawasaki tworzy delikatne figuratywne obrazy, które przywodzą mi na myśl manifestację samotności i tęsknoty. Nie są to złe uczucia. Przynajmniej w tym wypadku. Kiedy bowiem oglądam prace tej właśnie artystki, wpadam w głęboko melancholijny nastrój. Jakbym witał dawno straconą miłość.

Zbiór urzekających dzieł Audrey Kawasaki przedstawiam poniżej. Nie wiem, czy w ogóle należy w jakikolwiek sposób komentować to, co zaraz zobaczysz. Prace są niesamowite. Chyba już przestanę nawijać i pozwolę ci rozkoszować się perełkami współczesnego malarstwa.

Audrey Kawasaki Audrey Kawasaki Audrey Kawasaki

Audrey Kawasaki: "Połączenie realistycznie uformowanych twarzy i ciał z kontrastem płaskich linii i wzorów jest dla mnie bardzo pobudzające".

Audrey Kawasaki Audrey Kawasaki Audrey Kawasaki

Audrey Kawasaki: "Maluję je [dziewczynki – przyp.], ponieważ są odległe, nieuchwytne i nieosiągalne. Wymykają się z rąk. Są czymś, za czym gonię i chwytam tylko na chwilę, po czym jestem zmuszona puścić. To sprawia, że maluję dalej".

Audrey Kawasaki Audrey Kawasaki Audrey Kawasaki

Przedstawione przeze mnie prace to zaledwie ułamek twórczości Audrey Kawasaki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę artystki lub jej profil na Instagramie. Raczej się nie zawiedziesz.

Audrey Kawasaki – notka biograficzna

Audrey Kawasaki (ur. 31 marca 1982 roku w Los Angeles w Kalifornii) jest ilustratorką i malarką, znaną ze swoich charakterystycznych, erotycznie naładowanych portretów młodych kobiet. Jej prace to obrazy olejne, malowane bezpośrednio na drewnianych panelach, a jej styl został opisany jako połączenie secesji i mangi.

Kawasaki przez dwa lata studiowała malarstwo artystyczne w Pratt Institute w Nowym Jorku, ale nie ukończyła studiów. Podobno ​​kilku jej profesorów zasugerowało, że powinna trzymać się z daleka od swojego szczególnego (figuratywnego, ilustracyjnego) stylu malowania aktów. Artystka wolała pójść więc własną drogą.

W 2006 roku Kawasaki uznana została za wschodzącą gwiazdę sceny artystycznej w Los Angeles. W 2011 piosenkarka Christina Perri została wytatuowana obrazem Kawasaki "Moje nieuczciwe serce" (ang. My Dishonest Heart). Tatuaż wykonała Kat Von D w jednym z odcinków LA Ink – reality show wyprodukowanym przez telewizję TLC.

Twórczość artystki była prezentowana na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w galeriach na całym świecie. Miejsca, w których wystawiała Kawasaki, to m. in.:

  • Galeria Merry Karnowski w Los Angeles, Kalifornia;
  • Space Yui w Tokio, Japonia;
  • Roq la Rue w Seattle, Waszyngton;
  • Galeria Thinkspace w Los Angeles, Kalifornia;
  • Galeria Outre w Melbourne, Australia;
  • Yves Laroche L'Autre Galerie w Montrealu, Kanada

Spodobało się? Będę szczęśliwy, jeśli podzielisz się w mediach:

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Bloga o sztuce.

Kategoria: Inspirujący artyści