Wspaniałe wektorowe obrazy autorstwa Cristiano Siqueira

Cristiano Siqueira

Grafika wektorowa Cristiano Siqueira

Cristiano Siqueira (lub CrisVector, jak sam siebie określa w mediach społecznościowych) to brazylijski ilustrator i grafik specjalizujący się w grafice wektorowej. Niektóre jego ilustracje kojarzą mi się z rysunkami, które sam robiłem przed laty. Podobny styl, choć ja używałem ołówka i długopisu.

CrisVector często pracuje w oparciu o fotografie. Trzeba przyznać, że zrobienie dobrego zdjęcia to nie lada sztuka. Ale wykonanie genialnej ilustracji na podstawie fotografii to zupełnie coś innego. Kolejny poziom artystycznego wtajemniczenia, że się tak wyrażę.

Grafiki Cristiano Siqueira

W 2005 roku Cristiano Siqueira wszedł do świata ilustracji, rozpoczynając karierę solową. Pierwsze jego prace były związane z projektami książkowymi (okładki oraz ilustracje wewnętrzne), czasopismami i opakowaniami produktów. Nieco później zaczął tworzyć na potrzeby reklamy.

W 2014 roku zdobył olbrzymi rozgłos w związku z ilustracjami wykonanymi na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które rozgrywane były od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku w Brazylii.

Ale to nie jest największe osiągnięcie Cristiano Siqueiry. Mistrzostwa mogły mu pomóc w dotarciu do zupełnie nowej publiczności, ale przed projektem ESPN pracował dla klientów takich jak Nike, Playboy i The Wall Street Journal.

Wszystkie swoje ilustracje Siqueira wykonuje w całości cyfrowo. Zwykle używa trzech podstawowych technik: kompozycji cyfrowej, malarstwa cyfrowego oraz ilustracji wektorowej. Techniki te mieszają się ze sobą. Jak mówi sam grafik, jego prace nie są: "czyste" jak obraz olejny, gdzie zaczynasz i kończysz pracować na płótnie.

Portfolio Cristiano Siqueiry jest bardzo rozbudowane. To dlatego, że dodaje on do niego większość swoich prac, w tym grafiki eksperymentalne. To właśnie one szczególnie przypadły do gustu wielu ludziom i znacznie przyczyniły się do wzrostu popularności artysty.

Trzeba przyznać, że Cristiano wzniósł sztukę wektorową na zupełnie nowy poziom, łącząc techniki malarskie z dynamicznymi formami – w swoim własnym, łatwym do zauważenia stylu. Ja jestem pod wrażeniem, ale co tu dużo pisać. Sprawdź poniżej, jak elektryzujące grafiki potrafi tworzyć CrisVector.

Oto kilka przykładów wektorowych ilustracji autorstwa Cristiano Siqueiry.

Cristiano Siqueira Cristiano Siqueira Cristiano Siqueira Cristiano Siqueira Cristiano Siqueira Cristiano Siqueira Cristiano Siqueira Cristiano Siqueira

Aby dowiedzieć się więcej o pracy Cristiano Siqueiry, odwiedź jego stronę www lub profil na Instagramie.

Spodobało się? Będę szczęśliwy, jeśli podzielisz się w mediach:

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Bloga o sztuce.

Kategoria: Inspirujący artyści