Komedie 2024

Ranking najlepszych komedii 2024 roku | Fot. Sushi Musume

Najlepsze komedie 2024 roku. Ranking na poważnie? Oczywiście, że nie

Komedie 2024 roku przyprawiły mnie o gęsią skórkę. Nie, nie ze strachu czy rozczarowania. Moja skóra zaczęła tak reagować z powodu ogromnej dawki humoru. Wydaje mi się, że w poprzednich latach twórcom nie udało się rozbawić mnie tak bardzo, jak tym razem.

Humor jest bardzo ważnym elementem ludzkiej kultury. Dlatego nie ignoruj filmów komediowych. Nawet jeśli są kiczowate, głupiutkie lub kompletnie porąbane. Mają takie być. W przeciwnym razie zamieniłyby się w dramaty psychologiczne lub thrillery. A przecież zadaniem komedii nie jest poruszanie wyjątkowo trudnych tematów. Ich cel jest prosty – sprowokować Cię do wybuchnięcia śmiechem.

Czego możesz się spodziewać po moim zestawieniu?

Moja lista najlepszych komedii 2024 roku powstaje w oparciu o kilka prostych zasad:

 • Każda z komediowych prezentacji zawiera krótki opis fabuły, informacje o dacie premiery, reżyserii, głównej obsadzie oraz link do zwiastuna.
 • Nie umieszczam tutaj absolutnie wszystkich tytułów, jakie się w tym roku pojawiły, ponieważ byłoby tego zdecydowanie za dużo.
 • Moje wybory są subiektywne, choć staram się brać pod uwagę opinię szerszego grona widzów.
 • Lista będzie aktualizowana na bieżąco, natomiast pod koniec roku znikną "zapowiedzi" i pozostanie jedynie ranking najlepszych komedii 2024 roku.
 • Zanim to jednak nastąpi, ten tekst będzie podzielony na dwie główne sekcje: "zapowiedzi" (lista komedii, których premiera jest jeszcze przed nami) oraz "ranking" (lista ułożona od najgorszych do najlepszych).

Komedie 2024 – zapowiedzi

Jak już wspomniałem, ten rok jest bardzo ciekawy pod względem filmów komediowych. Niektóre tytuły mnie rozwaliły już na poziomie zwiastuna, dlatego spodziewam się licznych okazji do śmiechu podczas oglądania całości.

Zapraszam Cię do zapoznania się z listą zapowiedzi – oto najciekawsze komedie 2024 roku, jakie do tej pory udało mi się znaleźć. Sortowanie według daty premiery.

Bad Boys: Ride or Die

Detektywi z Miami, Mike Lowrey i Marcus Burnett, prowadzą śledztwo w sprawie korupcji w policji. Powodem podjęcia się przez nich tego zadania jest fakt, że ich zmarły kapitan Conrad Howard zostaje pośmiertnie oskarżony o współpracę z kartelami narkotykowymi. Bohaterowie postanawiają oczyścić go z zarzutów. Oczywiście po drodze stają się zbiegami i muszą działać poza prawem. Inaczej nie rozwiążą tej skomplikowanej sprawy.

Bad Boys: Ride or Die to kontynuacja Bad Boys for Life (2020) i stanowi czwartą odsłonę serii przygód niepokornych detektywów.

 • Premiera: 7 czerwca 2024 roku
 • Reżyseria: Adil El Arbi, Bilall Fallah
 • Obsada: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Paola Núñez, Eric Dane i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Bad Boys

W głowie się nie mieści 2

Wyprodukowana przez Disneya i Pixara komedia animowana pt. W głowie się nie mieści 2 to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania, obsługiwana przez znane z poprzedniego filmu Emocje, przechodzi gruntowny remont. Bo tak się składa, że w okresie dojrzewania pojawiają się całkowicie nowe Emocje.

Jak dotąd, Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem. Nic więc dziwnego, że niechętnie witają nowego przybysza. Tym bardziej że jest nim Niepewność. Chyba niezbyt pożądana Emocja. A to dopiero początek zmian. Za chwilę pojawią się kolejni goście, czy może raczej "zarządcy" umysłu Riley.

 • Premiera: 14 czerwca 2024 roku
 • Reżyseria: Kelsey Mann
 • Obsada: Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black, Tony Hale, Liza Lapira, Maya Hawke, Ayo Edebiri i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 W głowie się nie mieści

Gliniarz z Beverly Hills 4

Detektyw Axel Foley po raz kolejny patroluje ulice Beverly Hills. Razem z córką, której życie jest zagrożone, swoim nowym partnerem i dawnymi kumplami, Billym Rosewoodem i Johnem Taggartem, bohater musi udaremnić niecny spisek. A przy okazji całkiem nieźle rozkręci imprezę... eee, znaczy miasto... nie, to też źle zabrzmiało... Po prostu, będzie bardzo dynamicznie, zabawnie i na pewno będziesz się świetnie bawić.

 • Premiera: 3 lipca 2024 roku
 • Reżyseria: Mark Molloy
 • Obsada: Eddie Murphy, Judge Reinhold, John Ashton, Bronson Pinchot, Taylour Paige, Kevin Bacon i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Gliniarz z Beverly Hills

Zabierz mnie na Księżyc

Akcja tej komedii toczy się podczas wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim w latach 60. XX wieku. Film jest luźno oparty na prawdziwej historii kampanii marketingowej, która miała zwiększyć popularność programu Apollo 11 wśród opinii publicznej. Amerykańskie społeczeństwo nie było w tamtych czasach zbytnio przekonane co do wysiłków podejmowanych przez NASA. Wysyłanie astronautów na Księżyc wydawało się zbyt drogie i... mało realistyczne.

I tu wkracza Kelly Jones, specjalistka ds. marketingu, zatrudniona w celu poprawy publicznego wizerunku NASA. Przy okazji powstaje plan przygotowania fałszywego lądowania na Księżycu. Inscenizacja ta ma być planem awaryjnym. No trzeba przyznać, że sytuacji awaryjnych jest w tej komedii co nie miara.

 • Premiera: 12 lipca 2024 roku
 • Reżyseria: Greg Berlanti
 • Obsada: Scarlett Johansson, Channing Tatum, Nick Dillenburg, Anna Garcia, Jim Rash, Noah Robbins i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Zabierz mnie na Księżyc

Deadpool & Wolverine

Na ten film czekam od dawna. Niestety z powodu moich poglądów kultorowo-intelektualnych nie mogłem umieścić go w rankingu najlepszych filmów science fiction 2024 roku. Ale w komediach? Jak najbardziej! Wyszczekany najemnik pasuje tutaj idealnie. No, może nie idealnie – używa nieco zbyt dużo przemocy. Odrobinkę. Taką tycią kropelkę (nie mylić z popularnym klejem)... umieszczam więc "Martwybasen" w komediach 2024 roku, bo nie boję się krytyki.

A oto zarys fabuły: Time Variance Authority (TVA), organizacja istniejąca poza czasem i przestrzenią, która monitoruje i strzeże osi czasu, porywa bohatera i zleca mu niezwykle ważną misję. To może zmienić... nie, to z całkowitą pewnością zmieni historię Marvel Cinematic Universe (MCU).

 • Premiera: 26 lipca 2024 roku
 • Reżyseria: Shawn Levy
 • Obsada: Ryan Reynolds, Hugh Jackman, Emma Corrin, Morena Baccarin, Matthew Macfadyen i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Deadpool

Borderlands

Lilith, bandytka z tajemniczą przeszłością, niechętnie wraca na swoją rodzinną planetę Pandorę, aby odnaleźć zaginioną córkę najpotężniejszego S.O.B. we wszechświecie, Atlasa. Lilith zawiera sojusz z nieoczekiwanym zespołem – Rolandem, byłym elitarnym najemnikiem, teraz desperacko pragnącym odkupienia; Tiny Tiną, zdziczałą nastolatką zajmującą się demolką; Kriegiem, umięśnionym obrońcą Tiny; Tannis, naukowiec słabo kontrolującą zdrowy rozsądek; Claptrap, irytującym robotem.

Ci nieprawdopodobni bohaterowie muszą walczyć z obcymi, potworami i (innymi) niebezpiecznymi bandytami, aby odnaleźć i chronić zaginioną dziewczynę, która podobno jest kluczem do niewyobrażalnej mocy. Los wszechświata znajduje się w ich rękach, ale będą walczyć o coś więcej: o siebie nawzajem.

Film oparty na grze komputerowej, która... naprawdę jest jedyna w swoim rodzaju. No, w sumie to mamy już trzy jej części, ale rozumiesz, co mam na myśli.

 • Premiera: 9 sierpnia 2024 roku
 • Reżyseria: Eli Roth
 • Obsada: Ariana Greenblatt, Cate Blanchett, Jack Black, Edgar Ramirez, Olivier Richters, Jamie Lee Curtis i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Borderlands

Beetlejuice Beetlejuice

Kultowy Sok z żuka powraca w drugim filmie z serii. Choć od poprzedniej części minęło wiele lat (premiera miała miejsce w 1988 roku), jestem pewien, że wśród nas znajdzie się wiele osób, które poczują nutkę nostalgii.

Zarysik fabuły: Po nieoczekiwanej tragedii rodzinnej trzy pokolenia rodziny Deetz wracają do domu w Winter River. Życie Lydii, wciąż nawiedzanej przez Beetlejuice’a, wywraca się do góry nogami, gdy jej zbuntowana nastoletnia córka Astrid odkrywa na strychu tajemniczą makietę miasteczka. Przypadkowo zostaje otwarty portal do Zaświatów. A ponieważ w obu światach zaczynają się kłopoty, jest tylko kwestią czasu, zanim ktoś trzykrotnie wypowie imię tytułowego bohatera.

 • Premiera: 5 września 2024 roku
 • Reżyseria: Tim Burton
 • Obsada: Michael Keaton, Winona Ryder, Catherine O'Hara, Justin Theroux, Monica Bellucci, Jenna Ortega, Willem Dafoe i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Beetlejuice

Transformers: Początek

Film animowany Transformers: Początek znacznie różni się od dotychczasowych produkcji o transformujących się robotach. Tym razem wracamy bowiem do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – na Cybertrona.

Głównymi bohaterami są Optimus Prime i Megatron, którzy... wcale nie są wrogami, lecz przyjaciółmi. Jak doszło do tego, że zaczęli się wzajemnie zwalczać? Jak wybuchła wojna pomiędzy Autobotami i Deceptikonami? Wszystkiego dowiemy się właśnie z tego filmu.

Chociaż powyższy opis nie brzmi komediowo, możesz mi wierzyć, jest tutaj bardzo dużo humoru. Albo nie, nie musisz mi wierzyć. Po prostu obejrzyj zwiastun, a się przekonasz.

 • Premiera: 20 września 2024 roku
 • Reżyseria: Josh Cooley
 • Obsada: Chris Hemsworth, Brian Tyree Henry, Scarlett Johansson, Keegan-Michael Key, Steve Buscemi, Laurence Fishburne, Jon Hamm i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Transformers

Ranking – komedie 2024 warte obejrzenia

I tak oto dotarliśmy do rankingu komedii z 2024 roku, które w moim odczuciu są najlepsze.

Baby boom, czyli kogel-mogel 5

Piąta część komediowej serii zapoczątkowanej przez Kogel-mogel w 1988 roku, w której śledzimy dalsze losy wyjątkowej, patchworkowej rodziny: Wolańskich oraz Zawadów.

Piotruś – wraz z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka. Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba... zaczynają się problemy!

Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady.

 • Premiera: 2024 rok
 • Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
 • Obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Dorota Stalińska, Zdzisław Wardejn, Marian Opania, Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Baby boom

Kaskader

Główny bohater, Colt Seavers, to hollywoodzki kaskader dochodzący do siebie po ciężkim wypadku na planie. To traumatyczne doświadczenie prawie kosztowało go życie. Teraz Colt pracuje na planie filmowym z Tomem Ryderem, niezwykle popularnym aktorem. W dodatku dzieło reżyseruje jego była dziewczyna, Jody Moreno.

Kiedy Ryder nagle znika w tajemniczych okolicznościach, cały projekt jest zagrożony. Gwiazdę trzeba jak najszybciej odnaleźć. Zgadnij, kto zgłasza się na ochotnika, by odnaleźć Toma i uratować debiutancki film Jody? Oczywiście nasz sympatyczny protagonista. Biedak nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak wielkie tarapaty się właśnie wpakował.

 • Premiera: 3 maja 2024 roku (Polska)
 • Reżyseria: David Leitch
 • Obsada: Ryan Gosling, Emily Blunt, Winston Duke, Aaron Taylor-Johnson, Hannah Waddingham, Stephanie Hsu i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Kaskader

Pies i kot

Kotka Diva jest wielką gwiazdą Internetu. Ma miliony fanów i nie lubi się zadawać z byle kim. Z kolei Waldi to pies mieszkający na ulicy. Ma jednak dobre serce, a do tego spryt. Dziwnym zbiegiem okoliczności oba zwierzaki wpadają razem w poważne tarapaty.

Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią Monikę, a Waldi zrobi wszystko, by nie dać się złapać Jackowi, złodziejowi, któremu „połknął sprzed nosa” bezcenny rubin. Choć zwierzaki dogadują się jak przysłowiowy pies z kotem, muszą działać razem.

Gdzieś między Montrealem a Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg dwóch kompletnie niedobranych par, które szukają siebie nawzajem. Nie zdają sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości... policjant.

Bardzo nie podoba mi się sposób animowania Divy i Waldiego, ale w tym przypadku jestem w stanie przymknąć oko. W komedii chodzi bowiem przede wszystkim o humor, a tego tutaj nie brakuje.

 • Premiera: 24 lutego 2024 roku (Polska)
 • Reżyseria: Reem Kherici
 • Obsada: Reem Kherici, Philippe Lacheau, Franck Dubosc, Inès Reg, Artus i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Pies i kot

Zagrywki

Mack, dziennikarka sportowa z Nowego Jorku, razem z najlepszym przyjacielem Adamem i paczką znajomych, od lat bawią się w randkowe ustawki na jedną noc, których jedną z podstawowych zasad jest zakaz angażowania się w poważne związki.

Gdy bohaterka nieoczekiwanie zakochuje się w swoim ostatnim celu, uroczym reporterze wojennym Nicku, budzą się w niej wątpliwości. W miarę zacierania się granic między pracą, zabawą, przyjaźnią i uczuciami kobieta zdaje sobie sprawę, że w miłości obowiązują zupełnie inne zasady.

 • Premiera: 14 lutego 2024 roku
 • Reżyseria: Trish Sie
 • Obsada: Gina Rodriguez, Damon Wayans Jr., Joel Courtney, Augustus Prew, Liza Koshy, Ego Nwodim i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Zagrywki

Orion i Ciemność

Orion jest 11-latkiem cierpiącym na poważne zaburzenia lękowe. Do licznych fobii dochodzi także obawa, że zostanie odrzucony przez swoją szkolną sympatię, Sally. Nieprzyjemny wstęp, prawda? A co powiesz na to, że pewnej nocy w sypialni Oriona pojawia się Ciemność, ucieleśnienie najgorszego strachu chłopaka?

Co ciekawe, Ciemność wcale nie zamierza skrzywdzić głównego bohatera. Wręcz przeciwnie. Jest zmęczony (zmęczona?) jego licznymi lękami i zaprasza go w podróż, podczas której obiecuje znaleźć sposób na uciszenie strachu.

 • Premiera: 2 lutego 2024 roku
 • Reżyseria: Sean Charmatz
 • Obsada: Jacob Tremblay, Paul Walter Hauser, Colin Hanks, Mia Akemi Brown i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Orion

Istoty fantastyczne

Oto historia dziewczynki, która odkrywa, że posiada bardzo dziwną zdolność – może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół ludzi ze swojego otoczenia. Hm, pojawia się zatem bardzo oczywiste pytanie: w jaki sposób bohaterka wykorzysta swoją supermoc? Ech, nie będę trzymał nikogo w niepewności. Bea wyruszy w magiczną podróż, której celem będzie połączenie zapomnianych istot fantastycznych z ludźmi, dla których były ważne.

 • Premiera: 17 maja 2024 roku
 • Reżyseria: John Krasinski
 • Obsada: Cailey Fleming, Ryan Reynolds, John Krasinski, Phoebe Waller-Bridge, Steve Carell, Louis Gossett Jr. i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 aaaaaaaaaaa

Pogromcy Duchów: Imperium Lodu

Oto kontynuacja historii nowego pokolenia Pogromców Duchów. Oczywiście nie zabrakło także i postaci ze starych części tej kultowej serii.

A co nam oferuje fabuła? Śledzimy rodzinę Spenglerów, która udaje się do oryginalnej bazy Pogromców, czyli nowojorskiej remizy strażackiej. Bohaterowie (nowi i starzy) muszą się zjednoczyć przeciwko złowieszczym siłom, które mogą zamrozić cały świat. Przygoda koncentruje się więc na walce z duchami oraz na zabawnych relacjach poszczególnych postaci.

 • Premiera: 5 kwietnia 2024 roku (Polska)
 • Reżyseria: Gil Kenan
 • Obsada: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Kumail Nanjiani, Patton Oswalt i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Pogromcy Duchów

Lisa Frankenstein

Lisa Swallows jest samotną nastolatką. Wciąż stara się pogodzić ze stratą matki, która dwa lata wcześniej została zabita przez mordercę z siekierą. Ojciec Lisy, Dale, żeni się ponownie, niestety z okropną i narcystyczną kobietą – Janet. Nie dziwota, że większość czasu Lisa spędza na zaniedbanym cmentarzu, gdzie rozmawia z nagrobkiem mężczyzny, który zmarł w 1837 roku.

Po niefortunnym porażeniu prądem w solarium Lisa udaje się na imprezę. Następnie zostaje przypadkowo odurzona narkotykami. Tej samej nocy, podczas burzy, wskrzeszony zostaje wspomniany przed chwilą młodzieniec z epoki wiktoriańskiej. I tak oto na scenę wkracza chory z miłości zombie.

 • Premiera: 9 lutego 2024 roku
 • Reżyseria: Zelda Williams
 • Obsada: Kathryn Newton, Cole Sprouse, Liza Soberano, Carla Gugino, Henry Eikenberry, Joe Chrest i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Frankenstein

Garfield

Garfielda zna chyba każdy. A kto nie zna, czym prędzej powinien nadrobić zaległości. Bo znajomość z tym puszystym kotem (nie wolno używać słów: "pulchny", ani tym bardziej "gruby" – zachowujmy się przyzwoicie), jest bezcenna.

Ja wiem, że Garfield jest leniuchem. Nie cierpi wykonywać... czegokolwiek, a poniedziałek jest najbardziej znienawidzonym przez niego dniem. Uwielbia za to lasagne, więc obie te cechy jakby się wzajemnie znoszą. Prawda? Prawda!?

OK, to mamy ustalone. A jakież to przygody czekają naszego kochanego kocura w komedii z 2024 roku? Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem – niechlujnym ulicznym kotem Vicem – Garfield i jego przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje wygodne życie i dołączyć do Vica w realizacji pewnego... powiedzmy "zadania", żeby za dużo nie zdradzać.

 • Premiera: 24 maja 2024 roku
 • Reżyseria: Mark Dindal
 • Obsada: Chris Pratt, Samuel L. Jackson, Hannah Waddingham, Ving Rhames, Nicholas Hoult, Cecily Strong i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Garfield

Test na teściów

Oczekując zbliżającej się daty ślubu, Alice i François przygotowują spotkanie swoich rodzin. Obie familie pochodzą z całkowicie odmiennych środowisk, więc nie ma się co dziwić, że stres wisi w powietrzu. Co ciekawe, młoda para wpada na jeszcze jeden pomysł: namawiają swoich rodziców na wspólne testy DNA. Pewnie się już domyślasz, że ich wyniki wprawią wszystkich w osłupienie.

Bo czy może być coś gorszego dla konserwatywnego bogacza, niż dowiedzieć się, że nie jest w stu procentach rodowitym Francuzem? Albo dla dumnego z siebie handlarza samochodów znad Sekwany, że ma on podejrzanie niemieckie korzenie? A to dopiero początek rodzinno-genetycznych kłopotów.

 • Premiera: 8 marca 2024 roku (Polska)
 • Reżyseria: Julien Hervé
 • Obsada: Christian Clavier, Didier Bourdon, Sylvie Testud, Marianne Denicourt i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Test na teściów

Ricky Stanicky

Trzej przyjaciele (Dean, Wes i JT) w noc Halloween robią dowcip jednemu ze swoich sąsiadów, podpalając pod jego drzwiami torbę z psimi odchodami. Wybucha pożar, którego chłopcy nie mogą ugasić, więc Dean zapisuje imię "Ricky Stanicky" na swojej kurtce i zostawia ją tam. To prowadzi policję do przekonania, że za pożar odpowiedzialny jest Ricky Stanicky, chłopak spoza miasta. Dwadzieścia lat później cała trójka nadal wykorzystuje Ricky'ego Stanicky'ego jako wymówkę, aby uchylać się przed życiowymi obowiązkami i unikać najróżniejszych kłopotów.

Bliscy bohaterów zaczynają jednak podejrzewać, że Ricky w rzeczywistości nie istnieje. Jak tu się ratować z opresji? Może... zatrudnić aktora, żeby ten odegrał rolę wymyślonego przyjaciela? Na taki właśnie pomysł wpadają panowie i wkrótce ich rodziny mają okazję poznać Ricky'ego Stanicky'ego. Niestety okazuje się, że prawdziwe kłopoty zaczynają się dopiero teraz.

 • Premiera: 7 marca 2024 roku
 • Reżyseria: Peter Farrelly
 • Obsada: Zac Efron, Jermaine Fowler, Andrew Santino, John Cena, Lex Scott Davis, Anja Savcic i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Ricky Stanicky

Argylle – Tajny szpieg

Elly Conway, autorka serii bestsellerowych powieści szpiegowskich, żyje samotnie, zajmując się kotem Alfiem. Jej powieści skupiają się na przygodach tajnego agenta Argylle, który walczy z międzynarodowym syndykatem szpiegowskim. Okazuje się jednak, że książki autorstwa Elly zdradzają przyszłe wydarzenia – a przy okazji również plany pewnej niebezpiecznej organizacji.

Życie Elly ulega diametralnej zmianie, gdy na jej drodze staje agent Aiden. Ledwo ta dwójka się poznaje, a już trzeba walczyć, uciekać, walczyć... a potem ukrywać się, uciekać i znowu walczyć. Jako że główna bohaterka nie należy do osób walecznych, cała opowieść staje się komiczną parodią filmów, takich jak Agent 007 czy Tożsamość Bourne’a. W sumie to... wolę oglądać przygody Elly i Aidena niż takiego Jamesa Bonda.

Tym bardziej że twórcy pokusili się o coś więcej niż tylko kolekcję śmiesznych scenek. Oprócz komedii zaserwowali nam całkiem zgrabną intrygę. Mamy więc tajemnicę oraz ciekawe zwroty akcji – nie dwa, nie trzy... jest ich co niemiara. A potem jeszcze naszym oczom ukazuje się scena po napisach, jakby żywcem wyjęta z Kinowego Uniwersum Marvela, zapowiadająca... kolejny film z serii.

Mogę bez skrupułów stwierdzić, że jak dotąd, jest to najlepsza komedia 2024 roku.

 • Premiera: 2 lutego 2024 roku (Polska)
 • Reżyseria: Matthew Vaughn
 • Obsada: Bryce Dallas Howard, Sam Rockwell, Henry Cavill, Bryan Cranston, Catherine O'Hara, Samuel L. Jackson, John Cena i inni
 • Obejrzyj zwiastun »
Komedia 2024 Argylle

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej bloga o sztuce.

Autor: Wojciech Zieliński

Wojciech ZielińskiSpędzam sporo czasu na czytaniu o filozofii i psychologii, choć w rzeczywistości po prostu szukam pretekstu, żeby uniknąć zmywania kubków po kawie.

Zawsze chciałem pisać o rzeczach poruszających mnie osobiście. Największą frajdę mam wtedy, gdy mogę zgłębić jakiś fascynujący temat. Zwłaszcza że trzeba się nieźle napracować, by dojść do czegoś sensownego. A kiedy już dochodzę (tylko bez skojarzeń), chętnie dzielę się tym w Internecie. Z nadzieją, że komuś moje słowa pomogą...

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: komedie 2024, ranking komedii 2024, śmieszne filmy 2024, komedie 2024 cda, komedie 2024 netflix, jakie komedie 2024, komedie w 2024 roku.