Seriale 2022 roku – najbardziej oczekiwane tytuły, które ja także chcę obejrzeć

Najlepsze filmy o kosmosie

Jakie seriale obejrzymy w 2022 roku? | Fot. Mat. prasowe

Na jakie seriale 2022 roku czekamy najbardziej? Co warto obejrzeć i jakie są daty najważniejszych premier? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym zestawieniu. Wybrałem 20 najbardziej oczekiwanych seriali 2022 roku (plus 3 moje ulubione propozycje).

Jeśli zastanawiasz się, co w tym roku warto obejrzeć, jestem pewien, że na poniższej liście znajdziesz dobry serial dla siebie.

Najlepsze seriale 2022 roku

Oto moja osobista lista (TOP3), czyli seriale najlepsze i najbardziej przeze mnie oczekiwane. Wybór jest czysto subiektywny, ale na początek chciałbym napisać właśnie o tych trzech serialach.

1. Wychowane przez wilki (sezon 2)

xxxxPremiera: 3 lutego 2022 roku

Platforma: HBO GO

Gatunek: science fiction, dramat

Po zniszczeniu Ziemi przez wielką wojnę para androidów (Ojciec i Matka) otrzymuje zadanie wychowania grupki dzieci na odległej planecie Kepler-22b. Z każdym mijającym miesiącem sytuacja komplikuje się coraz bardziej, aż pewnego dnia na orbicie pojawia się statek kolonizacyjny. I wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty.

2. Ozark (sezon 4)

OzarkPremiera: 21 stycznia 2022 roku

Platforma: Netflix

Gatunek: dramat, kryminał

Sezon 4 serialu o doradcy finansowym, który ucieka wraz z rodziną do miasta Ozark w stanie Missouri, gdzie musi wyprać 500 milionów dolarów dla meksykańskiego kartelu narkotykowego. Jak nietrudno się domyślić, zadanie okaże się o wiele bardziej skomplikowane, niż to wygląda na pierwszy rzut oka.

3. Peacemaker (sezon 1)

PeacemakerPremiera: 13 stycznia 2022 roku

Platforma: HBO GO

Gatunek: komedia, superbohaterowie

Opowieść o superbohaterze, który tak bardzo pragnie doprowadzić do tego, by zapanował pokój na świecie, że jest w stanie zabić każdego, kogo będzie trzeba. Peacemaker to spin-off filmu pt. Legion samobójców: The Suicide Squad z 2021 roku.

Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2022 roku

Abstrahując od moich prywatnych upodobań, skupmy się najpierw na nowych serialach, które pojawią się w 2022 roku. Trzeba przyznać, że niektóre z tych tytułów zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco.

Sandman (sezon 1)

SandmanPremiera: I połowa 2022 roku

Platforma: Netflix

Gatunek: fantasy

Amerykański serial na podstawie serii komiksów „Sandman” Neila Gaimana. Fabuła skupia się na Władcy Snu, który w 1916 roku został schwytany w wyniku okultystycznego rytuału. W 2021, po 105 latach uwięzienia, udaje mu się uwolnić. Teraz musi przywrócić ład w Śnieniu – opuszczonym przez siebie królestwie.

Moon Knight (sezon 1)

Moon KnightPremiera: nieustalona

Platforma: Disney+

Gatunek: superbohaterowie

Marc Spector, były agent CIA, który cierpi na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości, zostaje wciągnięty w śmiertelną wojnę bogów, kiedy Bóg księżyca Khonshu ratuje mu życie. Spector staje się Księżycowym Rycerzem. Moon Knight liczy sobie sześć odcinków i będzie częścią czwartej fazy MCU.

The Last of Us (sezon 1)

The Last of UsPremiera: nieustalona

Platforma: HBO GO

Gatunek: fantastyka postapokaliptyczna

Dwadzieścia lat po zniszczeniu współczesnej cywilizacji Joel zostaje zatrudniony do przemycenia Ellie, 14-letniej dziewczynki, z opresyjnej strefy kwarantanny. To, co zaczyna się jako nieskomplikowane zadanie, wkrótce staje się brutalną, zapierającą dech w piersiach podróżą. Serial powstał na podstawie gry na Playstation z 2013 roku o tym samym tytule.

How I Met Your Father (sezon 1)

How I Met Your FatherPremiera: 18 stycznia 2022 roku

Platforma: Hulu

Gatunek: komedia

W niedalekiej przyszłości Sophie opowiada synowi historię o tym, jak poznała jego ojca: historię, która przenosi nas z powrotem do roku 2021, kiedy to Sophie i jej zgrana paczka przyjaciół są w trakcie zastanawiania się, kim tak naprawdę są, czym mogą się podzielić ze światem i jak znaleźć miłość w dobie aplikacji randkowych i nieograniczonych możliwości.

Love and Death (sezon 1)

Love and DeathPremiera: nieustalona

Platforma: HBO Max

Gatunek: obyczajowy, kryminał

Fabuła serialu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, do których doszło w 1980 roku w Teksasie. Candy Montgomery wraz z mężem wydawali się idealną parą. Kobieta zajmowała się domem, śpiewała w kościelnym chórze, a w wolnej chwili spędzała czas z przyjaciółką, Betty Gore. Pewnego dnia doszło jednak do zbrodni, która wstrząsnęła miasteczkiem. Candy nawiązała romans z mężem Betty, Allanem, a następnie zamordowała kobietę za pomocą siekiery.

Pozłacany wiek (sezon 1)

Pozłacany wiekPremiera: 25 stycznia 2022 roku

Platforma: HBO GO

Gatunek: dramat

Akcja serialu rozpoczyna się w 1882 roku, na tle okresu ogromnych przemian gospodarczych w USA. Po śmierci ojca młoda Marian Brook przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami. Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott, początkującej pisarki, bohaterka przypadkowo zostaje uwikłana w konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami – bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną.

Władca Pierścieni (sezon 1)

Władca PierścieniPremiera: 2 września 2022 roku

Platforma: Amazon

Gatunek: fantasy, przygodowy

Serial na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena. Akcja serialu ma się rozgrywać w Śródziemiu podczas Drugiej Ery, tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i kinowej trylogii Władca Pierścieni. Serial śledzi losy całej plejady postaci konfrontujących się ze złem, które pojawia się w Śródziemiu.

Halo (sezon 1)

HaloPremiera: nieustalona

Platforma: Paramount+

Gatunek: science fiction, akcja

Serial na podstawie gier komputerowych o tym samym tytule. Na razie niewiele wiadomo o samej fabule, ale można śmiało założyć, że produkcja będzie robiła niesamowite wrażenie. Wystarczy spojrzeć na pierwsze materiały na YouTubie.

Najbardziej oczekiwane powracające seriale 2022 roku

Oprócz nowych seriali 2022 rok dostarczy nam także kontynuacji produkcji z lat poprzednich. Czy będziemy z nich zadowoleni? To się dopiero okaże. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest na co czekać.

Stranger Things (sezon 4)

Stranger ThingsPremiera: nieustalona

Platforma: Netflix

Gatunek: science fiction, horror

Serial, którego akcja rozgrywa się w latach 80. w Hawkins w stanie Indiana. Jest to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat.

Młody chłopak wracający pewnej nocy do domu na rowerze, znika bez śladu. Gdy przyjaciele, rodzina i lokalna policja szukają odpowiedzi, zostają wciągnięci w niezwykłą tajemnicę obejmującą ściśle tajne rządowe eksperymenty, przerażające siły nadprzyrodzone, potwory i jedną bardzo dziwną małą dziewczynkę.

Zadzwoń do Saula (sezon 6)

Zadzwoń do SaulaPremiera: I kwartał 2022 roku

Platforma: AMC

Gatunek: dramat, kryminał

Akcja toczy się sześć lat przed uwielbianym Breaking Bad (który znajduje się na mojej liście najlepszych seriali wszech czasów). Bohatera serialu spotykamy, gdy poszukuje swojego przeznaczenia, starając się jakoś związać koniec z końcem.

The Mandalorian (sezon 3)

MandalorianPremiera: I kwartał 2022 roku

Platforma: Disney+

Gatunek: science fiction

Akcja serialu rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi i upadku Imperium Galaktycznego. Mandalorianin podąża za Dinem Djarinem, samotnym łowcą nagród. Zostaje wynajęty przez siły Imperium, by odzyskać pewne dziecko, ale zamiast dostarczyć je swoim mocodawcom, ucieka i postanawia chronić niemowlę.

The Boys (sezon 3)

The BoysPremiera: 3 czerwca 2022 roku

Platforma: Amazon

Gatunek: science fiction, superbohaterowie

Trzeci sezon opowiadający o grupie osób, które miały odwagę przeciwstawić się ludziom obdarzonym supermocami. Choć ci ostatni uznawani są przez ogół społeczeństwa za bohaterów, w rzeczywistości stanowią własność zarabiającej na nich potężnej korporacji Vought International.

Barry (sezon 3)

BarryPremiera: 1 połowa 2022 roku

Platforma: HBO

Gatunek: komedia

Samotny i niezadowolony z życia Barry, który pracuje jako płatny morderca, niechętnie udaje się do Los Angeles, by wykonać zlecenie na młodym aktorze. Barry podąża za swoim celem na zajęcia aktorskie, gdzie znajduje akceptującą go społeczność. Bohater postanawia rozpocząć nowe życie jako aktor, ale jego kryminalna przeszłość nie pozwala mu na łatwą przemianę.

Cień i kość (sezon 2)

Cień i kośćPremiera: kwiecień 2022 roku

Platforma: Netflix

Gatunek: fantasy

W rozdartym wojną świecie Alina Starkov odkrywa, że posiada niezwykłą moc, która może być kluczem do uwolnienia jej kraju od ciemności. W obliczu potwornego zagrożenia bohaterka zostaje przeniesiona do specjalnej szkoły, by trenować jako część elitarnej armii magicznych żołnierzy, znanych jako Grisha.

Snowpiercer (sezon 3)

SnowpiercerPremiera: 25 stycznia 2022 roku

Platforma: Netflix

Gatunek: science fiction, thriller

Akcja serialu toczy się siedem lat po tym, jak świat stał się zamarzniętym pustkowiem. Bohaterowie to resztka ludzkości, która schroniła się w wiecznie pędzącym przed siebie luksusowym pociągu. Maszyna ta została zbudowana przez ekscentrycznego miliardera Wilforda i składa się z 1001 wagonów. Mieszkańcy pociągu zostali podzieleni na klasy, co prowadzi do wybuchu buntu przeciwko ściśle narzuconej hierarchii społecznej i niezrównoważonej alokacji ograniczonych zasobów.

Wspaniała pani Maisel (sezon 4)

Wspaniała pani MaiselPremiera: 18 lutego 2022 roku

Platforma: Amazon

Gatunek: dramat, komedia

Jest rok 1958. Miriam Maisel ma wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła – idealnego męża, dzieci i mieszkanie w Upper West Side. Ale pewnego dnia jej życie nagle zmienia się, przez co musi zacząć wszystko od nowa. Kobieta odkrywa nieznany wcześniej talent i postanawia zostać komikiem scenicznym.

Euforia (sezon 2)

EuforiaPremiera: 16 stycznia 2022 roku

Platforma: HBO GO

Gatunek: dramat

Serial opowiada o życiu i problemach grupy uczniów szkoły średniej, którzy próbują radzić sobie z narkotykami, seksem i przemocą, starając się jednocześnie zrozumieć niepewną przyszłość.


Servant (sezon 3)

ServantPremiera: 21 stycznia 2022 roku

Platforma: Apple

Gatunek: dramat, horror

Serial opowiadający o losach pary z Filadelfii pogrążonej w żalu po niewyobrażalnej tragedii, która powoduje rozłam w małżeństwie i pozwala tajemniczej sile wkraść się do ich domu.


Siły Kosmiczne (sezon 2)

Siły KosmicznePremiera: 18 lutego 2022 roku

Platforma: Netflix

Gatunek: komedia

Fabuła serialu skupia się na przygodach członków tajnej organizacji rządowej w USA, której najważniejszym zadaniem jest ekspansja ludzkiej cywilizacji w kosmosie. Główny bohater z trudem łączy życie prywatne ze swoją niesamowitą karierą, co jest źródłem wielu zabawnych sytuacji.

After Life (sezon 3)

After LifePremiera: 14 stycznia 2022 roku

Platforma: Netflix

Gatunek: dramat, komedia

Dziennikarz próbujący pogodzić się ze śmiercią żony zaczyna zachowywać się w dość nieprzyjemny sposób, chcąc dzięki temu odepchnąć od siebie ludzi, którzy próbują mu pomóc.

Spodobało się? Będę szczęśliwy, jeśli podzielisz się w mediach:

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Bloga o sztuce.

Kategoria: Kultura popularna