Najlepsze komedie anime

Jakie komedie anime są najlepsze? Oto mój ranking | Fot. Mat. prasowe

Najlepsze komedie anime: najśmieszniejsze seriale, które zawsze poprawiają nastrój

Każdy lubi się od czasu do czasu pośmiać. Jeśli jesteś w dodatku miłośnikiem anime, komedia to gatunek, po który z pewnością chętnie sięgasz. Osobiście nie znam nikogo, kto by nie lubił zabawnych anime i skupiał się tylko na poważnych tytułach. Być może problem w tym, że mam zbyt wąskie grono przyjaciół?

Abstrahując od analizowania mojego życia osobistego, trzeba przyznać, że komedii anime jest prawdziwe zatrzęsienie. Mamy do dyspozycji tak dużą ilość śmiesznych produkcji, że trudno jest stworzyć w miarę zwartą listę tego, co najlepsze. Po części zależy to też od osobistych gustów, więc zadanie jeszcze bardziej się komplikuje.

Jeśli jednak ktoś potrzebuje dobrej rozrywki – humoru poprawiającego nastrój – spieszę z moimi propozycjami. Ranking komedii anime dostarczy Ci pomysłów na ponure wieczory. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Najlepsze komedie anime

Oto najlepsza dziesiątka – absolutne mistrzostwo komedii w wydaniu japońskim. Oczywiście komediowe anime są bardzo zróżnicowane pod względem stylu i fabuły. Nie ma dwóch takich samych produkcji. Każda może wnieść coś wyjątkowego do naszego życia.
Sprawdź poniższą listę, a szybko przekonasz się, że wystarczy kilka odcinków, by zakochać się w tych przezabawnych komediach.

10. The Devil as a Part-Timer

Fabuła: Oto historia Szatana, który utknął w świecie śmiertelników, w związku z czym musiał podjąć pracę w lokalnej restauracji fast-food. Jak się nietrudno domyślić, nietypowa sytuacja przynosi zabawne rezultaty zarówno dla samego Szatana, jak i jego klientów.

Dlaczego warto obejrzeć?

To jest naprawdę dziwaczne anime. Kiedy po raz pierwszy przeczytałem informacje o tym serialu, uznałem go za zabawny, ale niekoniecznie warty obejrzenia. Ale potem miałem okazję obejrzeć jeden odcinek u znajomych. To wystarczyło, żeby przekonać się o komediowej wartości tego anime.

The Devil as a Part-Timer
Obejrzyj zwiastun »

9. The Disastrous Life of Saiki K.

Fabuła: Główny bohater, uczący się w liceum Kusuo Saiki, przyrzekł w dzieciństwie jedną rzecz – będzie trzymać w tajemnicy swoje telepatyczne moce. Wydaje mu się, że życie będzie dzięki temu łatwiejsze. Ale znajduje się w błędzie. Życie nigdy nie jest łatwe. A już w szczególności, gdy jest się kimś takim jak Kusuo.

Dlaczego warto obejrzeć?

Wiele drobiazgów sprawi, że będziesz uwielbiać to anime. Komedia w doskonałym wydaniu – nawet dla osób, których nie interesuje japońska animacja. To, co się tutaj dzieje, nie ma żadnych granic. Serio. Absolutnie żadnych granic. Nawet sama fabuła nie jest tutaj najważniejsza. To tylko pretekst do dobrej zabawy.

The Disastrous Life of Saiki K
Obejrzyj zwiastun »

8. Grand Blue

Fabuła: Jest to historia Iori Kitahary, studenta i członka klubu nurkowego. Problem w tym, że mężczyźni należący do klubu spędzają więcej czasu na piciu, imprezowaniu i chodzeniu nago niż na nurkowaniu. Seria skupia się więc na libacjach alkoholowych, dziwnych rozrywkach oraz (okazjonalnie) na cudach nurkowania w oceanie.

Dlaczego warto obejrzeć?

Oglądając to anime, widz czuje się trochę tak, jakby właśnie wypił sporą flaszkę napoju wyskokowego. To anime to właśnie coś w rodzaju suto zakrapianej imprezy – ludzie robią z siebie głupków, wdają się w różne draki, a następnego dnia... wszystko się powtarza.

Grand Blue
Obejrzyj zwiastun »

7. Kiss Him, Not Me

Fabuła: Kae Serinuma (dziewczyna z nadwagą) nie marzy o księciu z bajki. Znacznie bardziej interesowałoby ją popatrzenie na dwójkę przystojnych mężczyzn będących razem. Jest ona bowiem fujoshi, czyli fanką opowieści z gatunku miłości męsko-męskiej.

Życie bohaterki zaczyna się jednak zmieniać, gdy doznaje ona szoku spowodowanego śmiercią ulubionej postaci z anime. Dziewczyna z rozpaczy zamyka się na jakiś czas w swoim pokoju. Kiedy wreszcie wychodzi na zewnątrz, z zaskoczeniem uświadamia sobie, że schudła i stała się bardzo ładna. Kiedy pojawia się w szkole, od razu przykuwa uwagę czterech przystojniaków.

Dlaczego warto obejrzeć?

Już sam tytuł budzi zdziwienie. Przyznam, że właśnie dlatego obejrzałem to anime. Byłem ciekaw, o co tutaj chodzi. I szybko przekonałem się, że komediowych scen jest tutaj od groma. Choć główny wątek wydaje się nieco dziwny, dostarcza wielu pozytywnych wrażeń.

Kiss Him Not Me
Obejrzyj zwiastun »

6. Haven’t You Heard? I’m Sakamoto

Fabuła: Sakamoto, uczeń pierwszej klasy liceum, to osoba przyciągająca uwagę wszystkich dookoła. Jest bowiem uosobieniem perfekcji. Dziewczyny go uwielbiają, a chłopacy podejmują wszelkiego rodzaju próby jego upokorzenia. Bohater wychodzi jednak z gracją nawet z największych opałów. Sakamoto nie jest zawistny, ma złote serce – a to powoduje, że przeciwnicy z czasem dołączają do grona jego fanów (albo wolą już nigdy więcej z nim nie zadzierać).

Dlaczego warto obejrzeć?

To jest szalona jazda bez trzymanki. Chociaż anime jest przewidywalne aż do bólu, niejednokrotnie zaskakuje. Tak, wiem. Przeczę samemu sobie. Jeśli jednak obejrzysz to anime, szybko przekonasz się o jednym. Świadomość, iż Sakamoto zawsze zwycięża, nigdy nie jest źródłem nudy.

Sakamoto
Obejrzyj zwiastun »

5. Daily Life of High School Boys

Fabuła: Każdy odcinek to seria kilku krótkich historyjek opowiadających o tym, co robili tytułowi chłopcy danego dnia. Poznanie tajemniczej dziewczyny, uczestnictwo w szkolnym festiwalu, opowiadanie strasznych historii – to tylko przykłady doświadczeń przeciętnego licealisty.

Dlaczego warto obejrzeć?

To ciekawy sposób na poznanie codziennego życia japońskich licealistów. Żadna postać nie wyróżnia się jako wiodąca – można powiedzieć, że mamy do czynienia z bohaterem zbiorowym. Uważam, że jest to ogromna siła tego anime. Pozwoliła twórcom skupić się na wielu relacjach, a nie tylko na jednym związku, jak to zwykle w tego typu produkcjach bywa.

Daily Life of High School Boys
Obejrzyj zwiastun »

4. Asobi Asobase

Fabuła: Serial skupia się na Hanako Hondzie, Olivii i Kasumi Nomurach, uczennicach drugiego roku żeńskiego gimnazjum i jedynych trzech członkiniach Klubu Miłośników Rozrywek, który ma bardzo niejednoznaczne cele – zwykle ograniczające się do wymyślanych przez dziewczyny gier i zabaw.

Dlaczego warto obejrzeć?

To z pozoru normalna komedia o licealistkach. Twórcy mieli jednak naprawdę świetne pomysły, wiec nudy nie ma tutaj nawet przez chwilę. Wyraźnie widać, że praca nad anime była niezłą zabawą. A skoro twórcy dobrze się bawili, nie inaczej będzie w przypadku widzów.

Asobi Asobase
Obejrzyj zwiastun »

TOP 3 komediowych anime

Na podium znalazły się trzy wyjątkowo niebezpieczne tytuły. Choć szczerze je polecam, czuję się w obowiązku ostrzec Cię w tym miejscu. Jeśli zaczniesz oglądać poniższe anime, możesz wylądować w szpitalu z powodu chorobliwego wręcz napadu śmiechu. Twój organizm może tego nie wytrzymać.

3. Nichijou: My Ordinary Life

Fabuła: Czy to anime w ogóle posiada jakąś spójną linię fabularną? Nie wydaje mi się. Każdy epizod to parę krótkich scen, wyjętych z codziennego życia kilku bohaterek. Każda z nich (scena, a nie bohaterka) może wywołać spazmy śmiechu. Nie ma tutaj ani grama powagi czy dramatu.

Dlaczego warto obejrzeć?

Nichijou to prawdziwy skarb komediowego anime. Ta seria wyróżnia się surrealistycznymi żartami oraz niesamowicie sympatycznymi postaciami. Taka mieszanka nie jest w stanie rozczarować żadnego wielbiciela komedii.

Nichijou
Obejrzyj zwiastun »

2. School Rumble

Fabuła: Oto wysokooktanowa komedia romantyczna, pełna sytuacji, z którymi widzowie mogą się utożsamić. Dwójka głównych bohaterów – Tenma Tsukamoto i Kenji Harima – starają się zdobyć serca tych, których kochają. Problem w tym, że Kenji pragnie Tenmy, która z kolei świata nie widzi poza oziębłym Ouji Karasumą.

Żeby było ciekawiej, w tym anime pojawia się jeszcze więcej zakochanych par. Jedna dziwniejsza od drugiej. A relacje łączące wszystkie pojawiające się postaci są w dużej mierze niezwykle zabawne. Pomiędzy szkołą, przyjaciółmi, rywalizacją i pasjami kwitnie miłość, która jest niezwykle skomplikowana z powodu licznych nieporozumień.

Dlaczego warto obejrzeć?

Piękna animacja, piękne dziewczyny i... dziwni chłopcy. To, co dzieje się w School Rumble, przypomina tornado. Jest dużo hałasu, śmiechu oraz wzruszeń (a jakże!). Główna bohaterka jest taka niezdarna, że widzowi trudno usiedzieć w spokoju. Jeśli lubisz oglądać gatunki komediowe i nie masz nic przeciwko niedwuznacznym scenom, spędzisz czas bardzo przyjemnie. To anime jest jednym z najzabawniejszych, jakie widziałem.

School Rumble
Obejrzyj zwiastun »

1. Gintama

Fabuła: W okresie Edo kosmici najeżdżają świat i przejmują nad nim władzę. Nie wszyscy są jednak miłośnikami nowych rządzących. Przykładem takiej osoby jest Gintoki Sakata, mistrz samurajów, który po przegraniu wojny z kosmitami podejmuje się pracy jako wolny strzelec, próbując związać koniec z końcem w ramach nowego porządku świata. Komediowa seria anime śledzi przygody Gintokiego i jego przyjaciół.

Dlaczego warto obejrzeć?

Jest to dziwne połączenie komedii, samurajskiej akcji i science fiction. Jeśli lubisz absurdalny humor przetykany od czasu do czasu widowiskowymi walkami – ten serial jest dla Ciebie. Gintama liczy sobie setki odcinków (a do tego filmy i epizody specjalne), z których wszystkie cieszą się dużym uznaniem. Sam ten fakt świadczy o tym, jak dobra jest to komedia.

Gintama
Obejrzyj zwiastun »

Mega Ranking Anime

Powyżej przedstawiłem Ci propozycje komediowych anime. Ale na tym nie koniec.

Ten artykuł jest częścią większego projektu, a mianowicie Mega Rankingu Anime – serii tekstów prezentujących zestawienia tworzone według określonego klucza (np. gatunek, tematyka). Niektóre rankingi opublikowałem na innych blogach, więc nie zdziw się, jeśli nagle znajdziesz się w niespodziewanym miejscu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: [TOP 100+] Mega Ranking Anime – najlepsze filmy i seriale zebrane w jednym miejscu

Mam nadzieję, że moje zestawienia filmów i seriali anime okażą się dla Ciebie przydatnym przewodnikiem po tym, co naprawdę warto obejrzeć.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej bloga o sztuce.

Autor: Wojciech Zieliński

Wojciech ZielińskiSpędzam sporo czasu na czytaniu o filozofii i psychologii, choć w rzeczywistości po prostu szukam pretekstu, żeby uniknąć zmywania kubków po kawie.

Zawsze chciałem pisać o rzeczach poruszających mnie osobiście. Największą frajdę mam wtedy, gdy mogę zgłębić jakiś fascynujący temat. Zwłaszcza że trzeba się nieźle napracować, by dojść do czegoś sensownego. A kiedy już dochodzę (tylko bez skojarzeń), chętnie dzielę się tym w Internecie. Z nadzieją, że komuś moje słowa pomogą...

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: komedie anime, najlepsze komediowe seriale anime, najlepsze komedie anime, top anime komedia, anime komedia romans, dobre komedie anime, anime komediowe.