Życzenia walentynkowe

Stwórz najpiękniejsze życzenia walentynkowe | Fot. Gerd Altmann

Życzenia walentynkowe – 142 teksty do miłosnej inspiracji dla zakochanych

Życzenia walentynkowe mogą stanowić całkiem spore wyzwanie. Nie zawsze potrafimy wyrazić swoje uczucia w elegancki czy oryginalny sposób. A przecież tak bardzo chcemy zrobić dobre wrażenie na ukochanej osobie.

Zbliżają się Walentynki, a Ty ciągle zastanawiasz się, co napisać lub powiedzieć podczas wręczania romantycznego prezentu? Masz nadzieję, że zdołasz ułożyć kilka słów, ale... one uparcie do Ciebie nie przychodzą? Emocje sięgają zenitu, ponieważ powoli zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, że możesz nie być w stanie oddać całej głębi swoich uczuć?

Właśnie po to istnieją takie miejsca jak to, w którym się właśnie znajdujesz. Oto zestawienie inspirujących życzeń walentynkowych podzielone na odrębne kategorie – według różnych potrzeb, jakie możesz mieć. Poznaj tajniki wyrażania uczuć w oryginalny sposób. Dzięki temu Twoje przygotowania do Walentynek zostaną dopięte na ostatni guzik.

Klasyczne życzenia na Walentynki

Za moment poznasz ponad setkę pomysłów na życzenia walentynkowe dla bliskiej osoby – począwszy od życiowego partnera / partnerki, przez członków rodziny, na znajomych z dalszego otoczenia kończąc. Mam nadzieję, że poniższe teksty zainspirują Cię do stworzenia niepowtarzalnych życzeń. A może nawet odkryjesz zupełnie nowe formy wyrażania miłości i wdzięczności w magicznym Dniu Zakochanych.

Krótkie życzenia walentynkowe

Na początek mam dla Ciebie bardzo krótkie życzenia walentynkowe. Bo czasami wystarczy zaledwie kilka słów, by wyrazić prawdziwą miłość.

 1. Bajeczny list z bajecznej krainy od bajecznego chłopaka dla bajecznej dziewczyny!
 2. Abra kadabra sim sala bim, on się zakochał, a ona w nim. Abra kadabra hokus pokus, świat jest pełen miłosnych pokus.
 3. Kochaj mnie każdego dnia, to nie będę nigdy zła. Jestem Twoją Walentynką z uśmiechniętą, słodką minką.
 4. Jak ogień się pali, jak woda się leje, tak moje serce za Twoim szaleje.
 5. Kochaj i szalej, nie pytaj, co dalej. Całuj i grzesz, miłością się ciesz!
 6. Jak wytłumaczyć Tobie mam, że jesteś wszystkim, co mam?
 7. Jak miś miód pokochał, jak słonecznik słońce, tak Ciebie pokochało me serce gorące.
 8. 14 lutego wszystkie gwiazdy lśnią na niebie, a ja kocham tylko Ciebie!
 9. Kocham Cię bardzo, nie ukrywam tego, bo ukrywać miłość to coś okropnego!
 10. Najlepsze życzenia na Walentynki dla fajnego chłopaka od fajnej dziewczynki.
 11. Wybrałam piękną kartkę – do Ciebie ją adresuję. By w tym dniu powiedzieć, że coś do Ciebie czuję.
 12. Moja Walentynko, powiem Ci coś w sekrecie: tak jak ja Cię kocham, nie kocha Cię nikt na świecie.
 13. 14 lutego miłość olśniewa, szczęście zdumiewa, nikt nie robi kwaśnej minki, w końcu to są Walentynki.
 14. Jedno serce, jedno bicie, a ja kocham Cię nad życie!
 15. Podążając za ciepłem Twoich dłoni, potykam się... o spojrzenia.
 16. Jesteś najskrytszych marzeń spełnieniem, jesteś mi rajem, wielką radością, zawsze pozostań moją miłością.
 17. Uśmiech na twarzy, słońce na niebie i miłość w sercu. To wszystko dla Ciebie!
 18. Każdego dnia, kiedy spoglądam przez okno na świat, liczę dni, kiedy zobaczę Cię jeszcze raz.
 19. Niech uśmiech nigdy nie znika z Twej twarzy, bo za tym uśmiechem ktoś tęskni i o nim marzy.
 20. Moje serce jest malutkie, ale wierne i cieplutkie. Tylko Tobie jest oddane, tylko w Tobie zakochane!

Życzenia walentynkowe dla dziewczyny

Jak tu powiedzieć dziewczynie o swoich najskrytszych uczuciach? Możesz to zrobić na wiele sposobów i w dowolnym momencie. Ale Walentynki są jedną z najlepszych okazji, bo prawie wszyscy myślą tego dnia o miłości. Jeśli chcesz złożyć swojej dziewczynie życzenia walentynkowe, skorzystaj z poniższych propozycji:

 1. Chcę przytulić Cię serdecznie i w uścisku tym trwać wiecznie. Bicia serca słuchać Twego, aż do końca życia mego.
 2. Jak przystało w Walentynki, chłopak pisze do dziewczynki: Życzę Ci wszystkiego dobrego, byś miała kogoś kochanego. Na co dzień uśmiechu i radości, byś wyróżniała się wśród szarości.
 3. Jeśli zdziwiona jest Twoja minka, z jakiej okazji ta walentynka, to przecież dzisiaj jest czternastego, święto każdego zakochanego!
 4. Kocham Cię serca biciem, kocham Cię ponad życie, kocham Cię szczerze i w to tylko wierzę.
 5. A kiedy przyjdzie już ten czas, by pójść przez życie razem, pójdziemy zachwyceni, a miłość nam będzie drogowskazem. Podajmy więc sobie dłoń i zgrajmy serc swych bicie, wspólny nam los i wspólny dom na całe nasze życie!
 6. Kocham Cię w dzień, kocham Cię w nocy, kocham Cię, kiedy zamykam oczy, kocham Cię tak, że zasnąć nie mogę, bo ciągle myślę o Tobie!
 7. Kocham Ciebie, Twoje oczy i Twój śmiech uroczy. Kocham imię Twoje, przyjmij serce moje.
 8. Kochana [imię], w dniu Walentynek pragnę Cię obdarzyć całą miłością i troską, jaka istnieje na świecie. To szczęście prawdziwe, że jesteś częścią mojego życia. Życzę Ci wiele radości i uśmiechu w tym wyjątkowym dniu i na każdy dzień, który nadejdzie.
 9. Moja droga [imię], w Święto Zakochanych chcę Cię obdarować nie tylko prezentami, ale także całym moim sercem. Twoja miłość sprawia, że każdy dzień jest dla mnie wyjątkowy. Życzę Ci mnóstwa radości, poczucia spełnienia w życiu i wielu niezapomnianych chwil.
 10. Kocham Cię, gdy wiatr szaleje. Kocham Cię, gdy słońce świeci. Gdy płaczesz i gdy się śmiejesz, kocham Cię zawsze i wszędzie, cokolwiek było i będzie. Kocham Cię w każdym spojrzeniu, kocham Cię i kochać nie przestanę.
 11. W moim dotyku kryje się lęk. Drżąc jak młody liść w gorącym tchnieniu wiatru, niepewnie dotykam Twego ciała, a potem uciekam niczym spłoszony ptak za widnokrąg własnych myśli. Wracam do Ciebie bez pośpiechu, powoli zbliżam się do Twoich ust i delikatnie dotykam, aby zmienić swój lęk w pierwszy oddech miłości.

Życzenia na Walentynki dla chłopaka

Twój chłopak nie jest pewien, co naprawdę do niego czujesz? Nic się nie bój. Przecież wszystko możesz sprecyzować w życzeniach walentynkowych, jakie do niego wyślesz. Tylko co napisać, żeby nie było najmniejszych wątpliwości? Może to:

 1. Jestem Twoją Walentynką, uśmiechniętą Twą dziewczynką. Może nie wiesz, lecz ja wiem i chcę powiedzieć, że kocham Cię!
 2. Tak wielu jest chłopców na świecie i wolno mi kochać każdego. Dlaczego, powiedz, dlaczego Ciebie wybrałam jednego?
 3. Kocham każde twe spojrzenie, kocham każdy uśmiech Twój. Żadnych skarbów ja nie pragnę, tylko żebyś został mój!
 4. Jeśli chodzić – to z farmerem. Jeśli jeździć – to rowerem. Jeśli kochać – to na stałe. Albo nie zaczynać wcale.
 5. Chociaż się Tobie nie rzucam na szyję, to dla Ciebie serce moje bije. Miłość moja szczera, a myśli gorące – w dowód przesyłam całusów tysiące.
 6. Dziś święty Walenty może sprawić cuda – dzięki niemu miłość znaleźć Ci się uda. Słońce znów zaświeci, w sercach żar roznieci, a my w środku zimy śnieg i lód stopimy.
 7. Jak nie dziś, to jutro zerwę z Ciebie futro i powiem Ci szczerze, że tylko Tobie wierzę, że tylko Tobie ufam i tylko Ciebie słucham. Nie wstydź się, kochanie, i powiedz: kocham Cię, lecz nie na pożegnanie.
 8. Chcę, by Twoje oczy w moje patrzyły, by Twoje usta z mymi się złączyły, by moje serce tylko dla Ciebie biło i by nic innego na świecie się nie liczyło!
 9. W dniu świętego Walentego, dla chłopaka kochanego, wielkie serce ślę ja skrycie, bo kocham Cię nad życie!
 10. Boję się, doprawdy boję się... przyznać do tej miłości. A jednak marzę o Tobie w dzień i w nocy, i... czekam... Czekam, kiedy nadejdzie ten dzień, że się spotkamy: JA i TY. Staniemy naprzeciw siebie twarzą w twarz. Dotkniemy się drżącymi palcami. Pocałujemy spragnionymi ustami.
 11. W tym pięknym dniu życzę Ci, abyś zawsze miał powody do uśmiechu, takie jak te, które sam dajesz mi każdego dnia. Niech nasza miłość rozkwita i niech każdy dzień będzie dla nas nową przygodą.

Życzenia na Walentynki dla żony

Bez względu na to, czy macie krótki staż, czy może już wiele lat minęło, odkąd stanęliście na ślubnym kobiercu, Twoja żona powinna dostać piękne życzenia walentynkowe. Nie zapominaj o tym, nawet jeśli codzienna rutyna sprawia, że żar miłości w Waszych sercach trochę przygasa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpalić ten płomień na nowo, choćby przy pomocy gorących życzeń:

 1. Kochana [imię], niech Walentynki staną się dniem, w którym każda chwila będzie pełna ciepła, miłości i romantyzmu. Życzę Ci, abyśmy nadal mogli dzielić ze sobą marzenia i cele, rozwijać się razem i tworzyć jeszcze piękniejsze wspomnienia.
 2. Jesteś jak gwiazda, która świeci najjaśniej na niebie. Niezmiennie oświetlasz mi drogę w najciemniejszej nawet nocy. Pragnę, byś robiła to po wszystkie czasy.
 3. Życzę nam obu nieskończonej serdeczności, czułości i głębokiego zrozumienia, które sprawią, że nasza miłość będzie trwać wiecznie.
 4. Kocham i będę kochać bez końca, wśród dnia i świecącego słońca, wśród nocy i blasku księżyca. Po prostu do końca życia.
 5. Moja kochana [imię], z okazji Walentynek chciałbym Ci powiedzieć, jak bardzo jestem wdzięczny za Twoją obecność. Miłość, którą mnie obdarowujesz każdego dnia, sprawia, że świat staje się piękniejszy.
 6. Słońce nauczyło mnie śmiać się, wiatr nauczył mnie szaleć, deszcz nauczył mnie szlochać, a Ty wciąż uczysz mnie kochać.
 7. Życzę Ci, abyś zawsze czuła się jak księżniczka w naszym miłosnym królestwie, gdzie każdy dzień jest pełen magii i czułości.
 8. To, że Cię kocham, niech każdy wie, bo warto kochać, prawda czy nie? Bo bez kochania trudno jest żyć, bo miłość była i musi być!
 9. Kocham Ciebie niesłychanie, moje Serce, me Kochanie. Przemijają noce, dnie, a ja wciąż na jawie śnię. Więc piszę tutaj, że ponad wszystko kocham Cię!
 10. Moja droga [imię], z okazji Walentynek chcę Ci podziękować za to, że jesteś dla mnie najwspanialszą towarzyszką życia. Twoja obecność sprawia, że każdy dzień jest wyjątkowy. Niech nasza miłość będzie kwitnąca niczym najpiękniejszy ogród.
 11. Moja kochana [imię], z okazji Walentynek chcę Ci podziękować za wszystkie piękne chwile, które razem przeżyliśmy. Twoja miłość jest dla mnie najcenniejszym skarbem. Życzę Ci wiele szczęścia, uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń.
 12. W dniu zakochanych pragnę Cię zapewnić, że jesteś dla mnie najcenniejszym skarbem, którego zawsze będę chronić i o niego dbać.

Życzenia na Walentynki dla męża

To jest ten dzień! Możesz mu znowu wyznać swoje uczucia i nie musisz się z tego powodu czuć zażenowana. Choć jesteście ze sobą już długo, emocjami nadal warto się dzielić. Zwłaszcza w Dniu Zakochanych. Napisz do męża kilka słów, by wiedział, ile dla Ciebie znaczy:

 1. Kochany [imię], z okazji Walentynek chciałabym Ci podziękować za to, że jesteś moim najlepszym przyjacielem, wsparciem i miłością życia. Niech nasza miłość będzie z każdym dniem silniejsza, a wspólne chwile niezapomniane.
 2. Jak lecieć, to do Słońca, jak marzyć, to bez końca, jak całować, to serdecznie, a jak kochać, to już wiecznie.
 3. Choćby mróz mi uszy mroził, choćby mi ktoś palcem groził, choćby mnie trzymano o wodzie i chlebie, nie zabraknie w mym sercu miłości do Ciebie. Tobie więc wysyłam całusów tysiące – do nich dziś dodaję serce me gorące.
 4. Mój kochany, w dniu Walentynek chcę Ci podziękować za to, że jesteś ze mną i że mogę dzielić z Tobą każdą chwilę swojego życia.
 5. Kocham Cię walentynkowo, tak namiętnie, kolorowo. Kocham Cię tak bezszelestnie, tak za darmo, bezcieleśnie. Kocham Cię wciąż jednostajnie, tak po prostu, tak zwyczajnie.
 6. Ci, których kochamy, są niejako naszą własnością. Mogą nas nie chcieć, ale nie mają możliwości siebie nam odebrać. Kochanie, w każdej chwili, gdy nie jestem z Tobą, czuję się, jakby brakowało mi powietrza. Czekam na każdy Twój powrót jak na powietrze. Proszę, nie zabieraj mi tchu częściej, niż musisz. Pamiętaj, że Cię kocham.
 7. Kocham życie, bo dało mi Ciebie. Kocham Ciebie, boś Ty moim życiem. Z okazji Dnia Walentego ślę całusa ogromnego. Kocham Cię swym sercem małym, jesteś dla mnie światem całym. Słodkie całuski!
 8. Dam Ci serce me czerwone, w nim gorąca miłość płonie. Ty mi dasz serduszko swoje. Pokochamy się oboje! Dlaczego Cię kocham, najdroższy, pomimo tylu Twych wad? Odpowiedź jest zwykła, najprostsza: przy Tobie pięknieje świat.
 9. Niech nasza miłość będzie jak dobra kawa rano – rozgrzewająca, pobudzająca i zawsze dobra na początek dnia. Na popołudnie i na wieczór. I na noc także. Zwłaszcza na noc. Bo gdy na świecie nastaje mrok, miłość może okazać się jedynym światłem.
 10. Dla najlepszego męża na świecie. [Imię], życzę Ci, abyśmy nadal razem przeżywali niesamowite przygody, mieli wspólne marzenia i cele. Niech nasza miłość rośnie w siłę i trwa wiecznie.
 11. Mój drogi [imię], z okazji Walentynek chcę Ci podziękować za wszystkie piękne chwile, które razem przeżyliśmy. Twoja obecność sprawia, że moje życie jest pełne szczęścia i radości. Życzę Ci spełnienia, zdrowia i sukcesów.

Życzenia walentynkowe dla koleżanki

Jeśli w Twoim otoczeniu jest kobieta, którą się interesujesz, Walentynki są dobrą okazją do wyznania uczuć. Możesz to zrobić bezpośrednio lub w nieco bardziej zawoalowany sposób. Najważniejsze, by ta osoba dowiedziała się o tym, że właśnie na nią czekasz. Oto kilkanaście moich propozycji:

 1. Choć się boję odrobinkę, ślę do Ciebie Walentynkę. Bo nadzieję cichą mam, że Ci troszkę szczęścia dam. W kawiarence, przy deserze, na kolacji, na spacerze. O północy i w południe – będzie nam ze sobą cudnie.
 2. Chcę żyć i żyć będę, chcę kochać i kochać będę, chcę śmiać się i śmiać się będę, chcę Ciebie i Ciebie zdobędę.
 3. Słowa – to żart, uśmiech – to wiatr, serce – gorące, oczy – błyszczące, a moja miłość – to cudny kwiat.
 4. W dzień świętego Walentego nie chcę spotkać się z kolegą, nie chcę widzieć się z rodzinką, chcę być Twoją Walentynką.
 5. To uczucie nieznane, dla mnie całkiem nowe, jakbym wskoczył w przepaść i spadł prosto na głowę. Ciągle się uśmiecham, nastrój mam radosny, bo to na mnie spadł Twój eliksir miłosny.
 6. Byłaś dla mnie kimś zwyczajnym, byłaś tylko dziewczyną fajną, byłaś kimś, kogo nie znałem, zanim Cię nie pokochałem!
 7. Bądź nadzieją mi w bezsensie, a w nieszczęściu bądź mi szczęściem. W zamian chcę Ci podarować tylko dwa magiczne słowa: Kocham Cię!
 8. Jeśli zdziwiona jest Twoja minka, z jakiej okazji list ten wysłany, przypomnij sobie, że czternastego obchodzimy Dzień Zakochanych!
 9. Mam wrażenie, że znam Cię już wieki całe. Każdego dnia i każdej nocy czekam – może przyjdziesz, może się zjawisz. A jeśli nie, to sam Ci powiem, że myślę o Tobie i bardzo tęsknię. Rzecz tylko w tym, że ja nie wiem, kim dla Ciebie jestem...
 10. Ten skromny widoczek dla pięknych Twych oczek. Na świętego Walentego, w dniu zakochanego. Czytając to, pomyśl przez chwilę, że o Tobie śnię i kocham Cię mile.
 11. W dniu świętego Walentego każdy uczuciem obdarowuje każdego. Ja Tobie ślę – 1000 buziaków, 100 wesołych pluszaków, 10 gwiazdek z nieba i wszystkiego, czego Ci tylko potrzeba.

Życzenia walentynkowe dla kolegi

Kiedy i jak wyznać mu uczucia? W Walentynki, a jakże. Za pomocą szczerych życzeń, czyż to nie najlepszy sposób? Napisz do kolegi, który Ci się podoba. Nie musisz koniecznie przyznawać się do wszystkiego od razu. Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok:

 1. Życie jest piękne, gdy się żyć umie, gdy jedno serce drugie rozumie, gdy oba serca płoną miłością i pragną kochać się z wzajemnością.
 2. W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego. Nikt nie może się dziś złościć, bo oto nadszedł dzień miłości.
 3. Życzę Ci, abyś zawsze miał u boku osobę, która będzie Cię wspierać, kochać i doceniać tak, jak na to zasługujesz.
 4. Jesteś cudem nad cudy, z Tobą nie ma nudy! Kocham Cię nad życie, choć to ukrywam skrycie. Bądź, proszę, mym Walentym, zawsze uśmiechniętym.
 5. Niech miłość, która jest wokół Ciebie, rozświetla każdy dzień Twojego życia i sprawia, że poczujesz się naprawdę szczęśliwy i spełniony.
 6. Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości. Dużo uścisków, samych radości. Spełnienia marzeń, mocy słodyczy, w dniu Walentego życzy...
 7. W Dniu Zakochanych pragnę Tobie powiedzieć otwarcie i szczerze, że Cię kocham. Chcę być przy Tobie i wspierać Cię w każdym działaniu.
 8. Kochać to nie znaczy tylko wzdychać, marzyć. Kochać to nie znaczy wiecznie o kimś śnić. Kochać to znaczy komuś zawierzyć. Kochać to znaczy dla kogoś żyć!
 9. Jestem dla Ciebie wodą, szumem fal o poranku, ziarenkiem piasku na plaży, wspólnym oddechem kochanków. Płyniemy razem przed siebie. Dłoń moja Twoją ściska, usta me Twoich szukają. Jestem strumieniem wody w korycie Twojego ciała. Na podłodze leży moja sukienka biała, na głowie mam kwietny wianek i szeptem mówię do Ciebie, że jesteś moim pragnieniem.
 10. Dzień świętego Walentego to dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!
 11. Ach przeznaczenie! Gdzie jesteś, gdzie? Czy nie chcesz, abyśmy spotkali się? On i ja, twarzą w twarz, dłońmi drżącymi, ustami rozognionymi... Jedyny mój – mówię cichutko – Kocham Cię.
 12. Blady księżyc krąży po niebie, maluje wzory na ciemnym tle. Moje serce tęskni do Ciebie, a usta szepczą: Ja kocham Cię!
Życzenia na Walentynki

Nietypowe życzenia walentynkowe

W Walentynki czasami warto napisać coś nietypowego do ukochanej osoby. Wykaż się kreatywnością, zaskocz albo... po prostu wyraź swoje uczucia w artystyczny sposób. Nawet jeśli marzysz o spontanicznych przygodach, których nie da się zaplanować, możesz zawczasu przygotować odpowiednie życzenia walentynkowe.

Poważne życzenia walentynkowe

Nie wszyscy mają poczucie humoru. Sam znam kilka takich osób. Dla nich najlepsze na Walentynki są życzenia jasne i poniekąd formalne. Bez zbędnych ozdobników, bez żartów, intymnych szczegółów czy nawiązań do dziwnych wydarzeń z przeszłości. Oto kilka propozycji poważnych życzeń walentynkowych:

 1. W dniu Walentynek pragnę złożyć Ci życzenia pełne spokoju i harmonii, abyś mógł / mogła zawsze znajdować ukojenie w ramionach ukochanej osoby.
 2. Moje życzenie na Walentynki? Po prostu, abyśmy zawsze byli dla siebie wsparciem, podobnie jak dotychczas, i żebyśmy nadal kochali się – aż po kres czasów.
 3. Życzę Ci wielu niezapomnianych chwil u boku ukochanej osoby, pełnych romantycznych gestów i miłych niespodzianek.
 4. Gdy podstępnie poznaję Twoją skórę, utrwalam w sobie jej czułość. W oczekiwaniu na następną szansę... Jak trudno czasem uwierzyć, gdy serce zranione, a oczy pełne łez, że nadejdzie znów radość i uśmiech osuszy oczy; smutkom położy kres. Jak trudno jest kogoś pocieszyć, gdy został okłamany. Jak trudno znosić samotność, gdy wszyscy wokół się śmieją. Jak trudno jest napełnić znowu nadzieją serce pełne goryczy. Jak trudno jest kogoś kochać i z dala od niego żyć. Jak trudno być sobą – człowiekiem być.
 5. Ufam przeznaczeniu, swym uczuciom, pragnieniom i marzeniom. Przeznaczenie zetknęło mnie z Tobą. Włada mną jedno uczucie – miłość do Ciebie. Pragnę tylko Ciebie, marzę o tym, by zawsze być z Tobą.
 6. Czy wiesz, jak często myślę o Tobie? Czy wiesz, co czuję, gdy nie ma Cię? Nie umiem tego wytłumaczyć, lecz wiem na pewno, że Kocham Cię.
 7. Dla najcudowniejszej dziewczyny na świecie – [imię]. W dniu Walentynek życzę Ci, abyś zawsze była otoczona miłością i wsparciem z mojej strony. Bo pragnę zawsze pomagać Ci w realizowaniu marzeń. Dokładnie tak, jak Ty pomagasz w spełnianiu moich. Niech nasza miłość będzie silna jak nigdy dotąd.
 8. W Dniu Zakochanych pragnę Tobie życzyć serdeczności, życzliwości oraz cierpliwości, które będą promieniować na wszystkich wokół Ciebie.
 9. Niech Walentynki przypomną Ci, jak ważne jest pielęgnowanie miłości. Nie tylko przy wyjątkowych okazjach, ale każdego dnia. Przez cały rok. Przez całe życie.

Śmieszne życzenia walentynkowe

Oczywiście, że tak! Życzenia walentynkowe mogą byś śmieszne. Nawet powinny. Oczywiście pod warunkiem, że Twoja ukochana / ukochany ma poczucie humoru. Jeśli takowego nie posiada, wróć do poprzednich propozycji. Mam jednak nadzieję, że umiejętność śmiania się jest częścią Twojej miłości. I dlatego proponuję:

 1. Ach Ty moja Walentynko, gdzie Ty się podziałaś? Miłość i buziaki ślę, a Ty w końcu przytul mnie!
 2. Jesteś jabłuszkiem w mej kieszeni, jesteś listeczkiem wśród zieleni, jesteś iskierką w popielniku. Chcę Cię poznać, mój chłopczyku. Jesteś słodki jak cukierek, chcę Cię zjeść dziś na deserek.
 3. Kocham Cię szczerze, na rowerze, na Rivierze, przy barierze i ruderze, jak kaczka własne pierze, na spacerze, w atmosferze, w dobrej wierze i tak, że aż mnie cholera bierze.
 4. Kocham Ciebie bardzo przez wszystkie dni w roku, więc w Walentynki daj mi święty spokój!
 5. Kocham Cię jak powietrze, jak dziurę w starym swetrze, jak drzewo na polanie, po prostu Kocham Cię, kochanie!
 6. 14 lutego to fajny dzień, bo każdemu buziaka ślę. I na Ciebie przyszła kolej, serce bije coraz mocniej. Mam dla Ciebie walentynkę, bo Cię kocham jak kwaśną cytrynkę!
 7. Kocham Cię o każdej porze, w moim domku czy na dworze. Czy jest zimno, czy wiatr wieje, moje serce za Tobą szaleje.
 8. Kocham Cię w zasadzie, w bezładzie, w Ładzie i jak słoń w porcelany składzie. Tam, gdzie człowiek o pewnej ogładzie się kładzie, w Słonecznym Układzie, w Nevadzie, Grenadzie i tam, gdzie z piwem stoją kadzie, i gdzie chłop na koniu jedzie po autostradzie.
 9. Na Walentynki przesyłam całusów kilka, delikatnych jak muśnięcie motylka. Myślę, że jak je poczujesz, to mi się zrewanżujesz.
 10. W Walentynki piękny jest świat, więc Ci życzę uroczyście: żyj przynajmniej ze sto lat. Ze mną oczywiście!
 11. Amor w moje serce celował i mnie dla Ciebie upolował. Moja słodka dziewczynko, czy będziesz moją Walentynką?
 12. W dzień Walentynek do ładnych dziewczynek wysyłam pocztówki pełne słów milutkich.

Życzenia walentynkowe SMS

Jeśli nie macie zwyczaju pisać do siebie kartek walentynkowych i wolicie bardziej nowoczesne sposoby dzielenia się uczuciami, z pewnością nie są Wam obce życzenia walentynkowe wysyłane SMS-em. Parę kliknięć (czy też pacnięć w monitor dotykowy) i miłość może wędrować przez cały świat. Na przykład w takiej oto formie:

 1. W dniu Walentynek wysyłam Ci całą moją miłość i ciepłe uściski. Ciesz się tym dniem z uśmiechem na twarzy, kochanie!
 2. Walentynki to okazja, aby Ci przypomnieć, jak bardzo mnie inspirujesz i jak bardzo Cię kocham. Niech ten dzień będzie pełen radości i uśmiechu dla nas obojga.
 3. Czy pozwolisz, że opowiem w wielkim skrócie, że Ci oddam serce przez sen porwane, przez noc ukryte, przez czas schwytane. Serce, co wyśpiewuje dwa proste słowa: KOCHAM CIĘ.
 4. Życzę Ci, aby nasze wspólne chwile były jak najlepszy film – pełne emocji, niezapomnianych scen i pięknych zakończeń.
 5. Słoneczko, w Dniu Zakochanych pragnę Cię otoczyć całą moją miłością. Niech nasza więź będzie silniejsza każdego dnia. Kocham Cię najbardziej na świecie.
 6. W kosmicznym tempie, lecz w ziemskim stanie, serdeczną Walentynkę przesyłam Ci, kochanie.
 7. Droga [imię], w Walentynki chcę Ci przypomnieć, jak wiele dla mnie znaczysz. Jesteś moim światłem i radością. Kocham Cię!
 8. Walentynki są dla naszej miłości wyjątkowym dniem. Dziękuję Ci, że jesteś moją drugą połową. Niech nasza miłość kwitnie wiecznie.
 9. Kochanie, w dniu zakochanych przesyłam Ci ocean miłości i ciepłych myśli. Jesteś moją największą radością i szczęściem. Kocham Cię bardziej niż kiedykolwiek.
 10. W dniu Walentynek chcę Ci podziękować za Twoją obecność. Jesteś moim aniołem i najcenniejszym skarbem. Kocham Cię z całego serca.
 11. Droga [imię], w dniu Walentynek chcę Cię obdarować miłością tak mocną, jak to tylko możliwe. Kocham Cię więcej, niż słowa mogą wyrazić.
 12. Walentynki są dla mnie dniem, w którym dziękuję za to, że jesteś... moim sensem życia i najcenniejszym skarbem. Kocham Cię jak do Księżyca i z powrotem.
Wiersze walentynkowe

Piękne wiersze walentynkowe

Na zakończenie naszego romantycznego zestawienia przedstawię Ci serię pięknych wierszy na Walentynki, z których możesz do woli korzystać. Przepisz któryś z nich albo zmodyfikuj tak, by pasował do ukochanej przez Ciebie osoby. Możesz wyjąć dwa lub trzy wersy, a dalej pisać już samodzielnie. Masz całkowitą dowolność.

***
Serce sercu serce daje,
Serce w sercu pozostaje.
Serce tęskni, serce drży,
Jeśli kochasz – napisz mi!

***
Kochaj uśmiechem, gestem, spojrzeniem
Kochaj dotykiem, zapachem
Kochaj dobrocią, troską, przebaczeniem
Kochaj, zanim powiesz "Kocham"

***
Gdyby moje serce Twego nie kochało,
To by nic do Ciebie nie napisało.
Lecz moje serce tak Twoje miłuje,
Że ręka pisze, co ono dyktuje.

***
Słówko jedyne, słóweczko małe,
Czasem wystarcza na życie całe.
Ono wyjaśnia życia zawiłość,
Małe to słówko! Brzmi ono: Miłość!

***
Jeśli zgadniesz, kto to taki,
to dostaniesz dwa buziaki.
Jeśli zgadniesz, że to ja,
to dostaniesz jeszcze dwa.
Twoja Walentynka!

***
Moje serce cicho puka,
moje oko Ciebie szuka,
moje usta szepcą skromnie:
jeśli kochasz – napisz do mnie.
Twoja Walentynka

***
Na dworze chłodno, wiatr drzewa kołysze,
a ja do Ciebie Walentynkę piszę.
Piszę powoli, piszę dokładnie,
niech każde słowo w sercu zapadnie!

***
Ulica – Tęsknota
Numer – Miłość złota
Adresat – Kocham Cię
Nadawca – Domyśl się.

***
Moje serce zakochane,
Tylko Tobie jest oddane.
Daj mi teraz serce Twoje,
Będzie nas szczęśliwych dwoje!

***
Bez Ciebie nie wierzę w cuda,
Bez Ciebie nic się nie uda.
Bez Ciebie nie ma barwnej tęczy,
Bez Ciebie życie mnie męczy.

***
Wyznam Tobie dziś w sekrecie,
Kocham Ciebie jak nikt w świecie.
Uścisk przesyłam przez misia małego,
W dniu Świętego Walentego!

***
Ten liścik z całusem dziś do Ciebie leci,
humor Ci poprawi, a w sercu żar roznieci.
Pomyśl dzisiaj o mnie tak słodko i miło,
żeby w środku zimy cieplej się zrobiło.

***
Gdy Cię jeszcze nie poznałem,
Obcy był mi szczęścia smak.
Że można kochać – wiedziałem,
Lecz nie wiedziałem, że aż tak.
Dlatego chcę iść Twoim życiem,
Chcę iść Twoją drogą.
Chcę zachować Cię dla siebie
I być zawsze tylko z Tobą!

***
Życzę, żeby żółte słońce
kwitło, patrząc Tobie w oczy
by wiatr tulił Twoje włosy
by czas szybko się nie toczył
by marzenia się spełniały
i te w snach, i te na jawie
czego więcej życzyć Ci...
zwykłych i niezwykłych dni!

***
Z dala od Ciebie snuję marzenia,
Z dala od Ciebie ślę pozdrowienia.
Gdzie tylko jestem, cokolwiek robię,
Zawsze pamiętam i myślę o Tobie.

***
Kochać a lubić to wielka różnica,
sercem się kocha, a duszą zachwyca.
Duszą zachwycać można każdego,
a sercem kochać tylko jednego.

***
Tęsknić za Tobą zawsze będę
i wierna uczuciom zostanę.
Może Cię nigdy nie zdobędę,
lecz kochać Cię nie przestanę.
Mój nieznany losie, jak to uczyniłeś,
dwa odległe serca w jedno połączyłeś.
Wśród tysiąca innych, to Jego spotkałam.
Bóg tak widać zechciał, że Go pokochałam.

***
Kocham ptaki i obłoki,
Kocham cały świat szeroki,
Kocham gwiazdy na niebie,
A najbardziej kocham Ciebie.
Wokoło wszyscy śpią,
Gwiazdy bledną na niebie,
Czuję się taka samotna,
Bo brakuje mi Ciebie.

***
Choć się mało znamy, mało wiemy o sobie,
To jednak zdążyłem zakochać się w Tobie.
I chociaż nie będę patrzeć w Twoje piękne oczy,
Śnić będę na pewno o Tobie po nocy.
I będę wspominać chwile razem spędzone,
Bo w sercu pozostały mi już tylko one...

***
Z poniedziałku na wtorek pięknie mi się śniło,
że moje serduszko obok Ciebie było,
gdy się obudziłem – Boże mój kochany,
zamiast koło Ciebie leżę obok ściany.

***
Nigdy nie traktuj mnie poważnie...
bo ucieknę jak spłoszony ptak.
Nie patrz nigdy tak uważnie...
bo wolności będę czuła brak.
I nie mów mi: KOCHAM CIĘ, bo swobodę
odbierasz tym słowem...
ono uwięzi mnie w marzeniach...
w smudze niespełnionych obietnic.
Przytłoczysz mnie ciężarem tego słowa
i umrę, uduszona odpowiedzialnością...
Bądźmy szaleni, nieodpowiedzialni…
Kochajmy się bez przyrzeczeń, bez sensu słów...
Śmiejmy się z obietnic i nie mówmy
„na zawsze”, „na całe życie”...
Dziś, gdy przyszedłeś, miałam ochotę się przytulić
i powiedzieć Ci, jak bardzo Cię kocham.
Powiedzieć Ci, jak bardzo tęsknię za Tobą,
gdy zasypiam każdego wieczoru.
Powiedzieć Ci, jak bardzo mi Ciebie brak –
nawet gdy jesteś przy mnie.
KOCHAM CIĘ


Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej bloga o sztuce.

Autor: Wojciech Zieliński

Wojciech ZielińskiSpędzam sporo czasu na czytaniu o filozofii i psychologii, choć w rzeczywistości po prostu szukam pretekstu, żeby uniknąć zmywania kubków po kawie.

Zawsze chciałem pisać o rzeczach poruszających mnie osobiście. Największą frajdę mam wtedy, gdy mogę zgłębić jakiś fascynujący temat. Zwłaszcza że trzeba się nieźle napracować, by dojść do czegoś sensownego. A kiedy już dochodzę (tylko bez skojarzeń), chętnie dzielę się tym w Internecie. Z nadzieją, że komuś moje słowa pomogą...

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: życzenia na Walentynki, walentynkowe życzenia, miłosne wiersze na Walentynki, miłosne życzenia, Walentynki, wiersze na Walentynki, wierszyki na Walentynki, krótkie życzenia walentynkowe, śmieszne życzenia walentynkowe, życzenia walentynkowe sms.